Wpis z mikrobloga

  • 1599
Mam do pracy na 14, a o 8 rano ustalono zebranie pracownicze -.- No przecież to jest niepoważne, jeszcze ja mam spory kawał do tej roboty. Zupełne nieposzanowanie mojego czasu. Początkowo miałam mieć na 15, ale mi zmieniono wczoraj na 14 właśnie i wiedziałam, że nie dam się tak zrobić. Oczywiście cała góra ma na rano, więc im lotto. Już miałam telefon z pytaniem, gdzie jestem i w sumie biorę pod uwagę, że mnie wywalą, bo zupełnie nie przywykli do tego, że ktoś może się im przeciwstawić. Także no, zobaczymy. Ech nie.będę z siebie robić frajera za taką kasę.
  • 246
@GrzegorzPorada jeśli chodzi o okoliczności to ogłoszenie na grupie fejsbukowej było o treści, kiedy zebranie i że obowiązkowe, ja skomentowałam, że co z popołudniówką w takim razie i zero odzewu, więc powiedziałam też w pracy, że średnio nam sie usmiecha to, ale nic to nie zmieniło, ze sie odezwalam
@Creedmoor:

no jest, ale jest #!$%@? i nie uwzględnia interesu pracodawcy w różnych awaryjnych sytuacjach

A #!$%@? mnie to obchodzi xD Jak mam w umowie napisane, że pracuje od tej do tej, albo ilość godzin to resztę mam w piździe. Jak pracodawca tego nie potrafi uszanować, to ma problem. Może ci zaproponować nadgodziny, ale zgadzać się nie trzeba.

10 lat temu pracowałem w hotelu i #!$%@?śmy w sezonie po 20 godzin
@Gwyn66: Nikogo do niczego nie zmuszam. Opisałem swój przypadek, gdzie pracowałem nie tylko za gratisy, a za 2.5 wypłaty. Dzisiaj młodzieży nie mieści się w głowie, że można pracować dłużej niż 8 godzin i dać coś więcej od siebie. Właśnie dlatego większość pracodawców ma was w dupie i traktuje jak surowiec, który się zużywa i można go zastąpić kolejnym.
nie, bo nie jestem frajer, ale doceniłabym, że ktoś mnie informuje i daje znać, że liczy się z moją (uzasadnioną) nieobecnością


@megana_: Spoko. Czyli jest zmiana dzienna i popołudniowa? Normalnie w takiej sytuacji robi się dwa zebrania, rano i popołudniu. A wiesz chociaż czego ono dotyczyło i dlaczego był wymóg pojawienia się na nim?
@dolOfWK6KN zmian w pracy, w sensie od tygodnia są one jasne, mamy pare nowych osób i dzisiaj miala byc regionalna kiero, żeby je przedstawic, jak ja juz z nimi tydzien robię i mam wstawac na 8 zeby im powiedziec 'elo mordy', wrocic na chate i w sumie znowu do roboty, gdzie oni z rana koncza, wiec ponownie mogę rzucić 'elo'
@dolOfWK6KN: ja Ci odpowiem :D pewnie bezsensownego #!$%@? o motywacji pracy. Ale idiotyzm, kierowniczkę zwołującą zebranie przerasta przekazanie treści ze spotkania dalej xD jak nie umie to niech nagra dla @megana_: na dyktafon całość zebrania
dzisiaj miala byc regionalna kiero


@megana_: Aaaa, więc o nią chodziło. Wielka pani ma swoje wymagania. A wystarczyło zrobić jedno zebranie na przecięciu zmian, wszyscy byliby stratni ;)

@ozzi91: Znam te spotkania. "Jesteście tacy och, ach i jak ja was kuźwa kocham, że na was zarabiam. Wy moi bohaterzy! Czekają nas duże wyzwania w przyszłości, ale wiem że dacie radę" ( ͡° ͜ʖ ͡°)