Wpis z mikrobloga

Kolejne wojny Steemowe :D [btw. jak ktoś nie lubi, to jest tag wojnysteemowe do ignorowania] Chociaż wojny nie ma, to i tak ciekawie (opowiemy troszkę o mechanice).

Jak niektórzy pewnie wiedzą, na Steem są boty różnego rodzaju. Nawet mój HelloBot, który codziennie publikuje najnowsze informacje jak pogoda czy kursy kryptowalut. Ale oczywiście taki HelloBot mało zarabia, bo jeśli chodzi o kasę to w teorii najlepsze są Bidboty.

Bidbot to bot, któremu płacimy za upvote. Ale czemu? No, by post był wyżej w rankingu (czyli jakby wyżej był na głównej) [przynajmniej oficjalnie]. Oczywiście z powodów wolnorynkowych bot musi dawać jak najmniejsze upvote (by więcej osób obsłużyć), ale na tyle duże by:
- Zarobił twórca bota
- Zarobili ludzie, którzy zdelegowali hajs na bota.

Więc sam bot nie jest opłacalny i nigdy nie będzie.

Ale po co Wam to mówię?

Bo mkcafe wpadł na genialny pomysł. Ogólnie jest zasada, żeby nie używać tych botów. Są nieopłacalne, a mają dodatkowo szkodliwe inne cechy. No i nasz przyjaciel wpadł na prosty pomysł. Sam zainwestował w bota w kij kasy i teraz "wznieca" bunt przeciwko "głupim zasadom". Wiadomo, kod jest prawem, a skoro kod pozwala na zarobek np. pasywny, to czemu nie używać?

Niestety ci ludzie nie wiedzą jak to działa, a my im pomagać nie zamierzamy. Skoro chcą płacić za coś co jest za darmo to niech płacą.

Jest to o tyle ciekawe, że akurat wczoraj został poprawiony Wise, dzięki czemu Polska społeczność będzie miała znacznie większy głos. Wise w skrócie umożliwia dobranie odpowiednich parametrów i osoba (np. fervi) może Waszym głosem posługiwać się (jeśli kryteria zostają spełnione). No i możemy wspierać to kontem jednego z polskich wielorybów.

No, ale cóż. Ciekawe kto się szybciej rozwinie - ci co kantują system czy ci co działają legalnie i mają zapewnione wsparcia różnych organizacji :D

Na pewno jedna osoba wyleciała z mojego bota. Mój bot (bo mam ich troszkę, chociaż żadnego bidbota XD) daje upvote osobom, które są na liście, nie kantują blabla. Za darmo. Taki bonus. Ale skoro ktoś chce płacić to nie będę mu zabraniał.

Ktoś może się zastanawiać - czy warto delegować hajs na bota? Delegacja to pewnego rodzaju wypożyczenie. Osoba dysponuje głosem większym (o delegacje) i ma inne profity, ale nie może tych pieniędzy sprzedać. Jeśli komuś nie chce się pisać w ogóle to w teorii to się opłaca. Jak ktoś jest "bogaty" to się opłaca lub w miarę opłaca. Patrząc na moje zarobki na Steem i inne tego typu rzeczy nawet jakbym stracił 20% zarobków, a miałbym 24/7 wolne to jakoś by się rekompensowało. Ale wiadomo, sieć społecznościowa to ludzie i to jest ważniejsze (chyba, że się nie lubi ludzi). Nikt nie siedzi na Facebooku dla Marka "Sprzedam cię za złotówkę" Cukierbierka

It's popcorn time? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bitcoin #kryptowaluty #steem #wojnysteemowe
  • 13
Bo mkcafe wpadł na genialny pomysł. Ogólnie jest zasada, żeby nie używać tych botów. Są nieopłacalne, a mają dodatkowo szkodliwe inne cechy. No i nasz przyjaciel wpadł na prosty pomysł. Sam zainwestował w bota w kij kasy i teraz "wznieca" bunt przeciwko "głupim zasadom". Wiadomo, kod jest prawem, a skoro kod pozwala na zarobek np. pasywny, to czemu nie używać?


@fervi: Chyba nie rozumiem do końca. W jaki sposób wznieca bunt
@tymczasowe_konto333: Zachęca by wykorzystywać każdą podatność sieci. Oczywiście skoro sieć pozwala (kod jest prawem) to w teorii jest to legalne jakby (nawet jeśli szkodliwe).

Coś w stylu jakbyś wysyłał transakcje za 1 satoshi bez fee i tak w kółko i robił spam w mempoolu. Jak najbardziej kod (jeśli by umożliwiał bo chyba nie umożliwia) jak umożliwia to możesz robić ataki. Nie znaczy to, że są one dobre i powinny być napiętnowane
Zachęca by wykorzystywać każdą podatność sieci. Oczywiście skoro sieć pozwala (kod jest prawem) to w teorii jest to legalne jakby (nawet jeśli szkodliwe).


@fervi: a ja popieram takie zachowanie. Im bardziej ludzie będą wykorzystywać różne podatności, tym większy będzie nacisk na jakiekolwiek zmiany i prędzej zostanie coś zmienione na lepsze. Lepiej żeby wszyscy udawali że problem nie istnieje?

Zastanówmy się dlaczego ludzie używają bidbotów. Na pewno nie są na tym w
Na pewno jedna osoba wyleciała z mojego bota. Mój bot (bo mam ich troszkę, chociaż żadnego bidbota XD) daje upvote osobom, które są na liście, nie kantują blabla. Za darmo. Taki bonus. Ale skoro ktoś chce płacić to nie będę mu zabraniał.


No i tu też problem jest. Kółka wzajemnej adoracji, gdzie nie pulsujesz treści, a osobę.
@herbacianymag: Ja upvotuję wszystkich, którzy:
- Nie atakują systemu
- Nie spamują
- Podstawowe zasady Steem spełniają (brak plagiatów itd)

Jeśli uważasz, że atak na sieć jest dobry, to możesz przedstawić czemu :P (No i używaj opcji odpowiedz)
@fervi: Z rozpędu nie użyłem, przepraszam.
Skąd wzięliśmy te 3 przykłady w dyskusji? Gdzie pisałem coś o ataku na sieć ? Spamie i hejcie?
Bo raczej całej polskiej społeczności na liście bota nie masz i nie tworzysz tylko wyjątków, więc plusuje ten bot po wybranych osobach, a nie po treściach.
Przykład osoba: X - osoba, Y-osoba. D-dobra treść, Ś-średnia.
X postuje: D , D, D, Ś, Ś, D, Ś, D, D,
@herbacianymag: Tak, bot mój plusuje po wybranych osobach (w małym stopniu filtruje jednak wpisy). Ale hej, każdy może zaproponować by bot jego też obejmował, tylko do tego trzeba:
* Być zauważonym przez ludzi (przejrzałem twój profil i tylko jeden wpis zrobiłeś, przy czym nawet 5 dolców wpadło)
* Coś napisać
* Ew. sam się zgłosić

Drugim rozwiązaniem, któremu kibicuję jest Wise. Chciałem by ostatecznie mój Bot współpracował z Wise, ale ludzie
@fervi: Ja nie mówię, że rozwiązanie jest złe, tylko dalekie od idealnego.Ogólnie fajnie, że pomagamy sobie, ale to jest promowanie osób nad treściami i tego się będę trzymał. W moim przykładzie jest treść średnia, a wydaje mi się, że każdemu się taka zdarza, a nie plagiat, który wyklucza wszystko moim zdaniem.

Zrobiłem 1, bo akurat tyle czasu mam aktualnie i na pewno nie będę tak produktywny jak ty (kwestia czasu i