Wpis z mikrobloga

Jak uczyć się zachowań społecznych?
Jak dzieci uczą się interakcji i zachowań społecznych? Jordan B Peterson o rozwoju człowieka na przykładzie szczurów i własnych dzieci. Znalezisko: https://www.wykop.pl/link/4386479/jak-uczyc-sie-zachowan-spolecznych/

#gruparatowaniapoziomu #psychologia #wojnaidei #ciekawostki #jordanpeterson #nauka

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych materiałach z Wojny Idei, to zapraszam do zapisywania się na mirkolistę: https://mirkolisty.pvu.pl/list/DoBifrw1p2Ab1WSw
wojna_idei - Jak uczyć się zachowań społecznych?
Jak dzieci uczą się interakcji i za...
  • 11
Wołam zainteresowanych (26) z listy Wojna Idei
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen

! @wojna_idei @MagnaPomerania @sorek @vvertoi @Hans_Landa @Gumaa @zguba @Mtz17 @rower12 @Lawrence_z_Arabii @TAKATAKATAKATAKATAKATAKATAKATAKA @ryfik90 @Mannaz_Isaz_Raido_Kaunan_Othala @Akwinata @Msky85 @Amarantus_Ekspandowany @Al-3_x @archi888 @cykus @pestis @maradon555 @Ziomalina @stan-tookie-1 @falrond @siepan @Grzegiii
@wojna_idei: dla mnie zabawne jest w Petersonie, że on wrzuca do wszystkiego Nietzschego, podczas, gdy to właśnie Nietzsche był jednym z twórców postmodernizmu - w tym sensie, że to on wskazał, chociaż może bardziej adekwatnym słowem byłoby "przypomniał", że prawda jest czymś skrajnie relatywnym. Co więcej to właśnie Nietzsche zwrócił uwagę na słabość abstrakcyjnych idei, takich jak sprawiedliwość i pokazał, że hipostazy są sztucznymi wymysłami, które mogą oznaczać wszystko i nic.
@wojna_idei: a te jego wyjazdy z Jungiem - znanym volkistą, który nota bene uważał, że w ramach jego teorii archetypów Hitler pełni funkcje pewnego specyficznego bóstwa - są dla mnie zabawne o tyle, że teoria Junga nie jest teorią naukową. To co robi Peterson to są bardziej zachowania, które powoli z ciekawych dyskusji o charakterze intelektualnym, przeradzają się w konstruowanie kultu. Tylko zastanawia mnie to, czy on jest tego świadomy i
a te jego wyjazdy z Jungiem - znanym volkistą


@rainkiller: Jung był zainteresowany mitologiami i wykorzystywał je jako źródło archetypów i już nagle staje się złym, deonicznym volkistą? ( ͡º ͜ʖ͡º)

It must be clear to anyone who has read any of my books that I have never been a Nazi sympathizer and I never have been anti-Semitic, and no amount of misquotation, mistranslation, or
@wojna_idei: ależ wiem co mówi, ale jego "nie jesteś ateistą bo byś zabijał" jest bardzo głupie. Nikt definitywnie nie pokazał, że moralność jest koniecznie metafizyczna ani, że zachowania "moralne" nie są racjonalne na dłuższą metę. Co za tym idzie twierdzenie, że ateista nie odwołuje się do żadnej moralności jest tylko historią opowiadaną przez Petersona.
@wojna_idei: no i jak mówiłem, szanuję gościa bardzo, jego zdanie na temat hierarchii, czy wolności słowa jest bardzo bliskie z moim. Podaje świetne argumenty na zmniejszenie/minimalizacje regulacji w tym temacie. Także ten niesławny wywiad o kobietach w miejscu pracy był według mnie calkiem dobry i napakowany rozsądną dyskusją.

Po prostu ten jeden aspekt mnie nurtuje. Trochę jak z Samem Harrisem, który również czasem się zapomina i rzuca tezami.
@sorek: tak, opis postawy który jest spoko, taka postawa ma miejsce. Ale on traktuję tę postawę jako archetyp ateisty. Kiedyś zapytany dlaczego nie uważa kogoś X za ateistę, odopowiedział że gdyby nim był to zachowywałby się jak Raskolnikow. On całkowicie odrzuca możliwość tego, że nasza moralność nie wynika z metafizyki a z biologii/ewolucji. Dlatego tak mówi. Według mnie zbyt szybko odrzuca dyskusję i formułuje silne twierdzenie bez wystarczającego wysiłku.