Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może mi powiedzieć o plusach / minusach życia w DE? Idealnie jakoś porównać DE z UK. Wkrótce przenoszę się z PL do DE i zastanawiam się czy jednak nie cisnąć dalej, żeby jechać do UK. W UK byłem w sumie może 6-8 miesięcy sumując pobyt do pracy podczas wakacji na studiach, kilka razy byłem na delegacji, kilka razy zwiedzić Londyn. UK mi się z takiej perspektywy podoba. DE nie znam poza zwiedzaniem/ delegacją do Berlina / Furth.
#emigracja #uk #de #anglia #walia #szkocja #niemcy #bawaria #bayern
  • 11
@szyna18: Tego się spodziewam. Aczkolwiek ciekaw jestem jak to faktycznie jest. Kiedyś w Berlinie w ALDI facetowi się nie spodobałem i mnie od 'russen' wyzywał. #!$%@?łem go łamanym niemieckim (że jestem turysta i tutaj pieniądze zostawiam i nie jestem 'russen' a Polakiem) . Zamknął się.
@asmus pracowałem chwilę w DE w gastronomi. Zawsze jak zauważyli że Polak to krzywe spojrzenia, ponure miny. Szybko dałem nogę stamtąd. Pracowałem przy granicy z Francją, nie wiem może gdzie indziej jest lepiej.
@asmus: mysle, ze poziom zarobkow jest teraz podobny (funt ogolnie slaby). standard mieszkan w DE jest na ogol wyzszy, ale trudno czasami znalezc mieszkanie np. w duzym miescie byl dramat. klimat w DE tez jest na ogol lepszy, chociaz w UK zalezy to tez od regionu. jak mieszkalam w polnocnej Walii to bylo slabo, ale Anglia czy poludniowa Walia juz lepiej. w DE musisz miec ubezpieczenie zdrowotne albo na poczatek karte