Wpis z mikrobloga

Rozmowa z moim synem gdy miał jakieś 4 lata i byliśmy na spacerze:
- Tato?
- Tak?
- Co to za pan wisi przybity?
- Część ludzi wierzy w historię o tym panu i go postawili.
- Jaką historie?
- Że jest to syn boga, którego ludzie zabili i przybili.
- Ty i mama nie wierzycie w boga?
- Nie.
- Ale jak był bogiem to jak go mogli zabić?
- Nie wiem synku, dorośniesz to poczytasz, dla mnie to bajka jak te co w telewizji.
- Dorośli myślą, że bajka jest prawdziwa?
- Dorośli mało myślą, chodź na lody.
- Ale ten bóg...
- Jedz loda, synek, jedz... błagam...

Od tego momentu gdy widzę krzyż w miejscu publicznym ta rozmowa mi się przypomina. Ciekawe jak by się czuli katolicy musząc opowiadać dzieciom o allahu bo co skrzyżowanie by mijali kobietę w burce?

#gimboateizm #ateizm #wiara #religia #katolicyzm #bekazkatoli #zalesie
  • 432
  • Odpowiedz
@ArtWrt147: Ale on musiał nie tylko znać koncepcję boga ale również zabijania i te dwie sprawy połączyć nie znając wcześniej historii o Jezusie. Mnie ta opowieść OPa zupełnie nie przekonuje, ale i tak mamy tylko wybór w nią wierzyć albo i nie. Ja nie wierzę :)
  • Odpowiedz
@Khaine: Tak serio

Słuchaj są ludzie co wierzą w coś co się nie da udowodnić. Wierzą że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo i w takich świątyniach oddają mu cześć. Ja w to nie wierzę a Ty jak dorośniesz sam ocenisz...
  • Odpowiedz
@ediz4: nie każdego boga ignorancie. Ateista sprzeciwia się większości postulatów teistów a nie konkretnej wersji teizmu (takiego który zakłada boga stwórcę). Wyszło jak ty rozumujesz xD
  • Odpowiedz
@ediz4: co mnie niby zabolało? jeśli nic mnie nie boli?

mi też coś wmówisz, że mnie niby coś boli? bo ty tak sobie wmawiasz?
bo nie możesz użyć koronnego argumentu że prezentuję #gimboateizm?
  • Odpowiedz
Dla ciebie pogarda, dla mnie ratowanie cywilizacji racjonalizmu i oświecenia.


@lakukaracza_: Czy naprawdę uważasz, że właśnie ten pan na krzyżu stanowi zagrożenie dla cywilizacji racjonalizmu i oświecenia i trzeba przed nim ratować?
  • Odpowiedz
Słuchaj są ludzie co wierzą w coś co się nie da udowodnić. Wierzą że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo i w takich świątyniach oddają mu cześć. Są ludzie co wierzą w innego Boga w innych świątyniach. Ja w to nie wierzę a Ty jak dorośniesz sam ocenisz


@lakukaracza_:
  • Odpowiedz
No najwyraźniej zabolało bo wyleciałeś z pianą na ustach.


@ediz4: jeśli ja niby z pianą, to ty łazisz teraz po ulicy w przerwie pisania na komórce i mordujesz ludzi nożem podrzynając im gardła

- to jest twój poziom wnioskowania, logiki, i wmawiania nieistniejących rzeczy
  • Odpowiedz
Komu udowodnić? Jaką tezę? Jedna strona nie jest w stanie udowodnić że są prawdziwe a druga że są nieprawdziwe. Więc twoje twierdzenie że wydarzenia zawarte w ewangelii nie miały miejsca powinieneś udowodnić dowodami że tak było - inaczej to tylko wiara jak u teistów.


@ediz4: tylko że jedna ze stron niczego nie musi udowadniać. Ja nie chcę udowadniać że wydarzenia z ewangelii nie miały miejsca, po prostu przyjmuję że póki mnie
  • Odpowiedz
@troglodyta_erudyta: a w co wierzy twoja grupa? Wiesz że ateizm to jest stan w którym dana osoba nie wierzy w Boga? Ktoś kto nie wierzy w Boga nie nazywa siebie ateistą bo inaczej wychodzi że jednak identyfikuje się z jakąś grupą, a grupa ma jakieś przekonania.
  • Odpowiedz