Wpis z mikrobloga

@russo: u mnie psycholog mensy miał okulary szalik i uwaga... koszulke PZU
Dostałeś się? Bo mi przyszło, że niby 127 top 3% a jest od 130. Tylko zastanawiam się, czy mi nie podciągnęli, żebym znowu nie poszedł za jakiś czas na testy.
@russo: no w PL ostatnio zmienili na Wechslera. Najlepsze, że i tak praktycznie nikt nie ogarnia i jak słyszysz jakie ktoś ma IQ to nigdy nie jest podana skala xD
#!$%@?, może jeszcze raz podejdę. Zawsze byłby jakiś szpan, że do mensy należę, bo to też połowa ludzi kojarzy z jakimś kosmicznym stowarzyszeniem geniuszy, a nie że aż 2% społeczeństwa
@Rasporas: No ja mam plan podejść kiedyś jak w PL będę. Może po polsku więcej wskoczy. Tutaj miałem zadania na dopasowanie wyrazów bliskoznacznych lub przeciwieństw, części w ogóle nie znałem. Jak nie wyjdzie więcej znaczy ze debil i trzeba dać sobie spokój. XD
@russo: co #!$%@?? W mensie takie rzeczy? U mnie były tylko obrazki i były osoby nie znające polskiego.
Obrazki w dużej części w typie tych z internetowych testów.
Z tym że czas miałeś na konkretne części a nie całość, więc nad niczym nie można było się zastanawiać. Po prostu wiesz lub nie.
Tutaj masz tescik https://www.mensa.se/provtestet/test/

W ogóle niepojęte mi się wydaje to co mówisz. Może jakiś #!$%@? inny rodzaj inteligencji
@Rasporas: jaja, no tutaj były dwa testy przy czym mazdy był podzielony na sekcje i każda sekcja na czas. Jeden owszem obrazki takie jak zna każdy ale tam były tez zadania z treścią na liczenie. Drugi był bardziej językowy. Czyli właśnie te wyrazy bliskoznaczne, jaki wyraz nie pasuje do innych itp.

W UK możesz sobie zamówić za free taki mini test do zrobienia w domu i tam tez są takir same
@russo: pamiętam, że jak byłem gówniakiem, to w jakiejś poradni psychologicznej miałem robiony niby test iq i tam były właśnie rzeczy typu zapamiętywanie ciągów cyfr i chyba właśnie grupy wyrazów. Poniekąd skłoniło mnie to do podejścia rok temu do mensy bo myślałem, że tamten pewnie mocno niemiarodajny