Wpis z mikrobloga

Moja kotka jest upośledzona.

Kilka dni temu skończyła rok (sto lat Matylda!) i zyskaliśmy pewność, że nie jest do końca rozwinięta.
Od urodzenia miała problemy ze słuchem, teraz wiemy, że nie słyszy prawie wcale, ale nauczyła się reagować na wibracje - czyli nie ucieka od odkurzacza, dopóki nie stoi blisko niego albo na jedzenie przybiegnie tylko, gdy widzi, jak drugi kot biegnie do kuchni.

Kompletnie nie ma instynktu samozachowawczego - wpycha się do psiej miski mimo warczenia, podchodzi do gorącego palnika i nie rozumie, że jeśli kończy się powierzchnia, po której idzie, może spaść. Dlatego ciągle spada z kanapy, łóżka albo krzesła.

Przez pół roku miała też drgawki, przez co baliśmy się padaczki. Na szczęście objawy ustąpiły bez konieczności podawania leków.

Na razie jest zdrowa, więc postuję wam to zdjęcie dla #heheszki (ʘʘ)

#koty #kot #pokazkota #smiesznypiesek #smiesznykotek #zwierzaczki
Pobierz savanna - Moja kotka jest upośledzona.

Kilka dni temu skończyła rok (sto lat Matyl...
źródło: comment_ERAoRMDHiPCtCNXHNQv8gU9KknLuR5EN.jpg
  • 25
@Mr_kolek: byliśmy u 3 - w klinice i u dwóch zwykłych.

@mariusz_and: śliczne koty! Wiesz co, ja nie widzę, żeby mój po zabiegu miał jakieś skutki uboczne, poza jednym - sika pod kątem prostym. Ale tez zabieg był kilka lat temu, zanim kot był mój (potem go wywalono na śmietnik i dopiero go przygarnęłam), to schroniskowa weterynarz orzekła, że cewka była wyszyta, potem drugi wet potwierdził to. Tak więc nie
@Mr_kolek: a, pasożyty też musieliśmy tępić, mimo, że kupka niby była czysta. Teraz co 3 miesiące zapobiegawczo wszystkich odrobaczam, na początku Matylda wiele razy dostawała i tabletkę i pastę, żeby na wszystko zadziałać.
@savanna: są pasożyty które ciężko wykryć. Np rzęsistek można albo wykryć w badaniu świeżej kupy (max 30 minutowej) albo szukając resztej DNA w kupie. Więc to serio nie sa proste sprawy. Z drugiej strony postawilas kota na nogi, jest szczęśliwy, pytanie czy jest sens go męczyć szukaniem przyczyn.