Wpis z mikrobloga

Moja kotka jest upośledzona.

Kilka dni temu skończyła rok (sto lat Matylda!) i zyskaliśmy pewność, że nie jest do końca rozwinięta.
Od urodzenia miała problemy ze słuchem, teraz wiemy, że nie słyszy prawie wcale, ale nauczyła się reagować na wibracje - czyli nie ucieka od odkurzacza, dopóki nie stoi blisko niego albo na jedzenie przybiegnie tylko, gdy widzi, jak drugi kot biegnie do kuchni.

Kompletnie nie ma instynktu samozachowawczego - wpycha się do psiej miski mimo warczenia, podchodzi do gorącego palnika i nie rozumie, że jeśli kończy się powierzchnia, po której idzie, może spaść. Dlatego ciągle spada z kanapy, łóżka albo krzesła.

Przez pół roku miała też drgawki, przez co baliśmy się padaczki. Na szczęście objawy ustąpiły bez konieczności podawania leków.

Na razie jest zdrowa, więc postuję wam to zdjęcie dla #heheszki (ʘʘ)

#koty #kot #pokazkota #smiesznypiesek #smiesznykotek #zwierzaczki
Pobierz savanna - Moja kotka jest upośledzona.

Kilka dni temu skończyła rok (sto lat Matyl...
źródło: comment_ERAoRMDHiPCtCNXHNQv8gU9KknLuR5EN.jpg
  • 25
@NPrBaz: czasami przyznam, że to może denerwować - np. teraz musiałam ją wyciągać, bo zaklinowała się między szafką nocną a łóżkiem i nie umiała wyjść, więc wisiała i miauczała. Trzeba rzucić wszystko i lecieć, żeby się nie bała, bo krzywdy i tak sobie nie zrobi. Z drugiej strony... tak, widok kociej dupki majtającej w powietrzu, bo kotka nie wyczaiła, że bebech jej się gdzieś nie zmieści i utknie, potrafi wycisnąć łzy
@savanna: Jest przeurocza i na pewno daje wam dużo radości. :)
Te objawy przypomniały mi problem kotki mojej koleżanki. Tam okazało się, że kotka miała raka mózgu. Nie wiedziała, że coś z nią nie tak, próbowała się zachowywać normalnie, ale fizycznie jej to nie wychodziło i też miała podobne przygody. Całe szczęście, że wasza Matylda jest zdrowa.
@Mr_kolek: ale upośledzenie to nie tylko down. Jest głucha, neurologicznie nie wszystko styka, więc następstwem są też takie zachowania jak nieumiejętność oceny odległości, zagrożenia, itp. Jest też na swój wiek bardzo mała. O, i jeszcze ciekawostka - nie umie się skradać, mimo, że kotowate w teorii są ciche i łowne. Ona tupie jak koń.

@Inurri: sprawdziliśmy ją pod kątem wielu chorób. W ogóle to mała znajda, przygarnęliśmy ją z mega
@sielkunczik: nie. Mieszkanie zabezpieczone jest tak, że nie wlezie na wysokie półki, nie będzie też chciała skoczyć gdzieś, a jeśli nawet to upadnie na dywan. Nasze szafki, kanapa, łóżko, pufy są z tego powodu bardzo niskie, żeby nie uszkodziła się przy skoku. Ma tylko wejscie na dosc niski parapet zrobione, ale pod nim zaraz jest kanapa. Jeśli się nawet zaklinuje gdzieś, to nie będzie to wysoko, będzie mogła oddychać no i
@savanna: a powiedz jak po wyszyciu tej cewki bo weterynarz odradza bo różnie jest między innymi posikiwanie czasami są infekcje więc narazie lepiej go "odetkać" co jakiś czas?
Pirat ten chudszy to miał wycinany kawałek wątroby bo miał jakąś wadę na niej i nabierał płynu w otrzewiach chodził jak beczułka a my błąkaliśmy się od weterynarza do weterynarza w końcu ktoś przytomny się trafił i zrobił USG i wyszło że coś
Pobierz mariusz_and - @savanna: a powiedz jak po wyszyciu tej cewki bo weterynarz odradza bo ...
źródło: comment_oacDRBx3c6YPEMMrFw6wvDlHE7kZom2s.jpg