Wpis z mikrobloga

  • 16
@wolnorynkowy_rynek no to napisze tak. mam vectra c 2.0 turbo 175km zrobiona na 201km waga 1400 i nie boje się tym samochodem jeździć.

przez 2 tyg miałem kia Sportage 2018r. 1.6 gdi 135 km. brak mocy, brak jakiekolwiek pewności przy wyprzedzania. po tym jak ki ktoś powie ze 1.4 jest wystarczające to go poprostu wyśmieje. uważam że twoim 1.4 NIE będzie się dało bezpiecznie jeździć i będzie palić jak moja VC.
  • Odpowiedz
  • 1
@wolnorynkowy_rynek auto jest z zewnątrz nawet ładne, takie bardziej agresywne niż poprzednie superb ale w środku... Superb ll bije te nowe o parę klas. Mimo wszystko, spoko auto, choć marudzilem na skody to ostatnio się do nich przekonałem, a szczególnie do Octavi 1.4 tsi z dsg. Jak to pięknie idzie... o dziwo.
  • Odpowiedz
@jakubnn: z całym szacunkiem, ale wydaje mi się, że bardziej niebezpieczne jest poruszanie się minimum 10 letnim samochodem (vectra C koniec produkcji 2008, prawda?) niż nowym gdzie jest o wiele mniejsza szansa na to, że coś zawiedzie + o wiele więcej systemów które mogą pomóc w podbramkowej sytuacji - btw. Twoja vectra ma do setki fabrycznie 9,2 więc sportowymi osiągami też bym tego nie nazwał.
  • Odpowiedz
przez 2 tyg miałem kia Sportage 2018r. 1.6 gdi 135 km. brak mocy,


@jakubnn: Ale co Ty porównujesz? 1.6 gdi to benzyna bez turbo więc musisz ją ostro pałować, żeby uzyskać moment i moc. 1.4 tsi to turbo, które bierze od samego dołu i porównywanie tych silników nie ma sensu.

Na co dzień jeżdzę 1,2 tsi 110 koni i czasami jak się przesiąde do teścia A4 2.0 130 koni to mam
  • Odpowiedz
@filip_k: Docierać nie, ale warto, żeby się wszystko dobrze ułożyło i zaleca się przez 1000 km, żeby go nie pałować i nie przeciążać. Oczywiście nie ma takiego nakazu, ale jak chcemy wydłużyć jego żywotność to warto.
  • Odpowiedz
@wolnorynkowy_rynek twój to będzie niebezpieczny jak będziesz na autostradzie przy 120 wchcial wyprzedzić tira jak inni lecą 160km/h. Przyspieszenie nie sprawdzałem , teraz ma na pewno duzo poniżej 9s.
Napisze Ci inaczej wrzucając 3 bieg mogę robić wszystko. Osiagam na tym biegu coś koło 110km/h i nie boję się wyprzedzać. Mając załadowane po brzegi samochód jadąc z dzieckiem.
Nie patrz na osiągi patrz na elastyczność. Nigdy w życiu nie kupię samochodu poznzej
  • Odpowiedz
Wbrew pozorom nowe auta są lżejsze niż ich poprzednicy, więc 125 koni w benzynie z niskim momentem obrotowym jest wystarczające. 10 sekund do setki mówi samo za siebie.


@Harmonijka: no niekoniecznie mówi... Jeździłem Rapidem 1.0 95KM, do setki niby spoko jak na takie wozidło, bo 11 sekund. Ale jak chciałeś przyspieszyć powyżej 120kmh, to równie dobrze mogłeś rozwinąć żagiel i łapać wiatr. Przyspieszenie jest mało warte, liczy się elastyczność.
  • Odpowiedz