Wpis z mikrobloga

@Christophy budżetu konkretnego jakoś tak zbytnio nie mam,
w stacjonarce mam Intel Core i5-2500, 20 GB ramu i jakiś SSD i to wystarcza w zupełności aż za nadto
@tenji tylko czy jest sens pchać się w MacBooka ? Nigdy go nie używałem a tak jak mówię raczej sporadycznie będę korzystał z laptopa tylko czasami gdy trzeba będzie gdzieś wyjechac
  • Odpowiedz
@adio: Mam Della Precision M6800, wielkie pudło ale potężne i fajnie się na tym pracuje, ale mobilne to to jest średnio... Teraz sobie kupiłem XPS 13 i dużo lepiej mi z jego mobilnością, ale stacja robocza to to nie jest
  • Odpowiedz
@zdalnie_io: @KebabWolowinaSosOstry: @adio: @KrzaQ2: @Christophy: ja podepne się pod postem kolegi

laptop do programowania i niedzielnego grania (niekoniecznie na najwyższych detalach i nie najnowsze tytuły)
do 5k, najlepiej 16GB ramu, i5/i7 na pokładzie z SSD, najlepiej matryca ips minimum 15"

https://www.x-kom.pl/p/393070-notebook-laptop-156-asus-vivobook-pro-15-n580vd-i7-7700-16-256ssd1tb-win10.html od biedy wezmę to, ale matryca trochę boli
  • Odpowiedz
@adio: Jeżeli masz na codzień do pracy stacjonarke, a chcesz mieć tylko coś do pracy zdalnej/mobilnej, to ja bym nie szedł w te propozycje powyzej. Sam dużo jeżdżę z kompem i dla mnie szale na rzecz mniejszego ultrabooka przechyliły raz że wymiary, dwa waga. Noszenie 2,6 kg zamiast 1,5kg robi roznice, szczegolnie jezeli duzo podrozujesz i czasem torba z lapkiem wisi na ramieniu kilka godzin. Mniejszego kompa w razie czego
  • Odpowiedz
@adio: Dell Precission. Zdecydowanie. Kupiłem niedawno poleasingowy M3800 za 3kzł i to są petardy. Porządne i7, porządne chłodzenie, docker i IDE poleci na 16GB ramu idealnie.
Odradzam macbooki - z dockerami działają jak gówno.
  • Odpowiedz