Wpis z mikrobloga

chyba ide na kurs bootcampowy z javascript react, chyba zmieniam swoje życie. przynajmniej takie jest założenie.
programowałam już w C i C#, ale takie podstawy, lata temu robiłam w HTML, angielski na c1, za miesiąc będę mgr inż. z czegoś innego i wóz albo przewóz.
trzymajcie za mnie kciukasy, bo emocje na levelu milion
#naukaprogramowania #gownowpis #highhopes
  • 13
@spirytussalicylowy: Jeśli sądzisz, że znajdziesz pracę tylko przechodząc taki kurs to są to zmarnowane pieniądze, serio. Lepiej wyjdziesz uczyć się JS przerabiając eloquentjavascript, dokumentacje bibliotek, czy nawet z kursów na udemy, ale po 35 zł no i najważniejsze - robiąc własne projekty. U nas w firmie ludzie którzy są po bootcampach są praktycznie automatycznie odrzucani, nie są w stanie zrobić zadania rekrutacyjnego w należyty sposób i prezentują raczej mizerny poziom, a
@Pesio w sumie nie sądzę, że tylko po tym. Wiem, że nikt mi nie wbije do głowy rzeczy, których muszę się nauczyć, ale wiem ile czasu oszczędziły mi kursy konstruktorskie - rzeczy, które samej zajęły by mi z 2 miejsce ogarnęłam w 2 dni Zastanawiam się właśnie głównie dlatego, bo jednak to jest dużo godzin z jakims tam opracowanym materiałem, swoimi projektami później, a jak już złapie te podstawy to już łatwiej
@spirytussalicylowy: Projekty robione z kursów to żadne projekty. Opracowane materiały są za darmo, albo prawie darmo w internecie, na różnym poziomie zaawansowania. Ja zacząłem uczyć się programowania 1,5 roku temu. W międzyczasie studiując niepowiązany z nim kierunek z którym od pewnego momentu przestałem wiązać przyszłość i zdając z niego inżyniera 2 dnia pracy jako JS developer. Trzeba napierdzielać, to jedyne rozwiązanie. Jeśli zaczynasz od podstaw to przerób sobie to: 1. https://the-awwwesomes.gitbooks.io/html-css-step-by-step/content/pl/index.html
@AtanzyBazakbal: żeby cisnąć 10h dziennie 5x w tygodniu, pokolei ogarnać wszystko co jest potrzebne i mieć cały czas kogoś, kto pomoże na coś wpaść
najwięcej czasu zajmuje utknięcie, szczególnie na początku.
o ile mógłby mi pomóc niebieski, to trochę za dużo pracuje, a chcę to skompresować
znam ludzi, którzy z motywacją ogarnęli pracę po tym kursie, więc powinno być spoko.
mentor imo działa trochę, jak bardziej doświadczeni ludzie w pracy, gdy
@AtanzyBazakbal: no dla mnie nie, bo mam świadomość wad i zalet i wiem, ile czasu w miesiącach mi to zaoszczędzi. do tego też dojdę, bo wątpię, że od razu po kursie znajdę pracę- ale wiem, że da mi wielkiego kompa i porządne podstawy żeby douczyć się reszty i uczyć się do końca życia, mam nadzieję że jak najszybciej już na stanowisku baby dev

@AtanzyBazakbal: przerobiłam już trochę samouczków, po prostu muszę zacząć klepać jakieś projekty w trochę intensywniejszym tempie, które będą bardziej obszerne. l
ale dzięki bardzo, przejrzę te materiały. umowę już i tak podpisałam, liczę mocno, że mi uporządkują wiedzę, więc zobaczymy xD

jeszcze mam za sobą trochę C, więc głowa w ogóle często jest dość zaśmiecona i to wychodzi :/