Wpis z mikrobloga

@interface nie przekonuje mnie to, to są próby zatracenia najważniejszej jak dla mnie zalety czyli silnego typowania. Ten feature jest na tyle silny (var) że ludzie zaczną go nadużywać i robić syf w kodzie. Wiem że to wszystko jest nadal zachowane jeśli chodzi o sprawdzanie typów na etapie kompilacji ale da to więcej złego niż dobrego jak zacznie się tego nadużywać.
  • Odpowiedz
Ten feature jest na tyle silny (var) że ludzie zaczną go nadużywać i robić syf w kodzie.


@f8RKlLxlqVnRqJUfLnJa: to jest identyczna argumentacja jak z generics w #golang, golang nie ma generics bo twórcy języka boją się że będzie tak samo nadużywane jak w javie i zrobi się syf. wszystko trzeba umiec używać odpowiednio, np. var się swietnie sprawdza w pętlach for-each dużo przyspiesza pisanie ich i skraca
  • Odpowiedz
@interface jak będzie użyte z głową to będzie zysk, niestety jak każdy nowy feature będzie musiał mieć jakieś dobre praktyki stosowania i zanim to wejdzie w krew to trochę minie. Szczególnie że nam programistom skracanie czegoś zawsze wydaje się interesujące :)
  • Odpowiedz