Wpis z mikrobloga

#wroclaw #mieszkanie #nieruchomosci #chwalesie

Cześć Mirki, czas się pochwalić. Jakiś czas temu wrzucałem zdjęcia z remontu kawalerki pod wynajem. Trochę mi się plany zmieniły, doszedłem do wniosku że szkoda będzie wynajmować bo za dużo kasy w to włożyłem. Sprzedałem z zyskiem blisko 20%, 7 miesięcy od odbioru, więc chyba dobry deal ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podejrzewam, że zarobiłbym większy procent sprzedając jako stan deweloperski i oszczędziłbym tym samym trochę swojego czasu, ale traktuje całość jako naukę i zbieranie doświadczenia.

Link do galerii.

Uprzedzam wasze pytania.
– powierzchnia mieszkania: 33m2,
– wszystkie koszty związane z zakupem, projektem, wykończeniem, etc. ~65k.,
– lokalizacja: Nadodrze, ok. 1km w linii prostej do rynku
Pobierz miszczu_blady - #wroclaw #mieszkanie #nieruchomosci #chwalesie 

Cześć Mirki, czas ...
źródło: comment_9UJlOD3jabwkfMXcFSN5vlUtJnDCPDPI.jpg
  • 49
@miszczu_blady: 20% już po odliczeniu podatków, opłat notarialnych itd?
7 miesięcy od odbioru, ale kasę miałeś zamrożoną pewnie bliżej 12 miesięcy? ROI i tak bardzo przyzwoite :)
architekt jakiś wspomagał urządzanie? w kuchni kurde powierzchni roboczej malutko
@zorq:

20% już po odliczeniu podatków, opłat notarialnych itd?


bez podatku bo kase inwestuje dalej w nieruchomości. zysk to zysk, *wszystkie* koszty odliczyłem

7 miesięcy od odbioru, ale kasę miałeś zamrożoną pewnie bliżej 12 miesięcy? ROI i tak bardzo przyzwoite :)


10% wpłacałem przy umowie deweloperskiej, resztę tuż przed odbiorem więc nie miałem jej zamrożonej

architekt jakiś wspomagał urządzanie?


tak
@miszczu_blady: o czym ludzie zapominają:
- notariusz;
- czynsz i media;
- wydatki urzędowe, ale tutaj drogo nie jest.
Minusem jest to, że musisz w ciągu 2 lat znaleźć nowe lokum albo zapłacić z odsetkami dochodowy (jak będziesz zwlekać).