Wpis z mikrobloga

#dziendobry Kampania edukacyjna “150 cm dla rowerzysty” nabiera tempa. Każdy może dostać informacyjną naklejkę, a ambasadorką akcji została #bajkowadziewczyna Maja Włoszczowska.

To inicjatywa Stowarzyszenia Zdrowy #rower, mająca na celu uświadomienie kierowcom jak ważne jest utrzymanie odstępu 150 cm podczas wyprzedzania rowerzysty. W wielu polskich miastach można za darmo zgłaszać się po naklejki na samochód, ubranie czy sakwy, promujące kampanię. Akcję gorąco wspierają dwukrotna wicemistrzyni olimpijska Maja Włoszczowska i Bartosz Huzarski razem z jego Huzar Bike Academy.

Celem tej kampanii non-profit jest poprawa bezpieczeństwa na drogach i zwiększenie komfortu rowerzystów. Co ważne, nie jest ona skierowana przeciwko kierowcom. Organizatorzy chcą tylko zwrócić ich uwagę na to, że trzymając odpowiedni dystans podczas wyprzedzania i zachowując ostrożność mogą wpłynąć na wyraźne polepszenie relacji pomiędzy obie grupami. Tak aby rowerzyści stali się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

– Logo akcji jest dystrybuowane w formie naklejek na samochody, memów, nadruków na koszulki i reklam wielkoformatowych. Nalepki wykonane są na trwałej folii, którą można przykleić na auto, ubranie czy sakwy rowerowe lub gdziekolwiek indziej. Umieszczając ją na samochodzie kierowca może pokazać, że też jest rowerzystą i solidaryzuje się ze środowiskiem – wyjaśnia Piotr Łuczyński, prezes Stowarzyszenia Zdrowy Rower. – Po darmowy odbiór nalepek może zgłosić się każdy. Właśnie wysłaliśmy 100 pakietów z naklejkami do punktów dystrybucji w całej Polsce. Do ich rozprowadzania zachęcamy też stowarzyszenia, organizatorów wydarzeń sportowych, kluby czy kawiarnie – dodaje.

Więcej informacji na temat akcji Stowarzyszenia Zdrowy Rower wraz z listą punktów odbioru naklejek znajdziemy na stronie www.150cm.pl
elady1989 - #dziendobry Kampania edukacyjna “150 cm dla rowerzysty” nabiera tempa. Ka...

źródło: comment_f5e6MSvwZxBA009GlNOWtjdiwvWO1iF8.jpg

Pobierz
  • 126
@Iskaryota: ja robiłem prawko w latach 90 i juz było 1,5 m - chyba prawko w czipsach znalazłaś


@BeBols @elady1989 Ludzie twierdzący że w przepisach jest 1,5m są idealnym przykładem na to, że prawo jazdy powinno być wydawane na max 10 lat, a co te 10 lat badania i pełny egzamin. Bo jest od zatrzęsienia takich januszy, co zdawali prawko dziesiątki lat temu i wydaje im się, że potrafią jeździć
lepiej jeżdżę niż nie jeden obecny kierowca


@BeBols: xDDDDDDDDD janusz alert #!$%@?ł mi poza skale xDDDDD Ta, ty jezdzisz lepiej niż niejeden kierowca, kazdy kierowca jezdzi lepiej niż wszyscy inni, tylko nie wiadomo skąd się biorą te wypadki, mandaty i słuszny hejt na rowerzystów, którzy wraz z coraz ciasniejszymi spodenkami coraz bardziej zapominają sygnalizacji manewrów.
@qwarqq: sorki od 20 lat zero kolizji wypadku mandatu - wystarczy - Zapraszam do mnie na wieś 90% ludzi co na rowerach pomykają są nawaleni czy to miejscowi czy letnicy - i co zero OC ,zero sankcji w razie W
@BeBols: no to masz szczęscie, a nie jesteś dobrym kierowcą. Sam się przyznajesz, że nie znasz aktualnych przepisów i uwazasz się ża "dobrego" kierowcę? Nawet nie masz pojęcia jakie wykroczenia popełniasz, a jedynie masz szczęscie, że zazwyczaj policji w okolicy nie ma. Zapraszam cię do sprawdzenia swoich umiejętnosci na teoria.pl, i wklejenia tutaj screena z wyniku pierwszego rozwiązanego testu. Zobaczymy jaki z ciebie "dobry" kierowca, co przepisów nie zna.
@elady1989: to rowerzyści (niektórzy) w Warszawie sobie powinni to na czoła nakleić i wpoić sobie, że ta zasada obowiązuje także ich. Często jak ruszam spod świateł na prawym pasie, a robię to dość dynamicznie, nagle wyprzedzają mnie z prawej strony rowerzyści, i zjeżdżają mi przed maskę wystawiając rękę od niechcenia, jakby dostali przykurczu xD kiedyś zwróciłem kulturalnie uwagę kobiecie, żeby tak nie robiła bo ktoś ruszy na pełnej #!$%@? i ją
Ja bym proponował kampanię aby przypomnieć rowerzystom, że na przejściach dla pieszych na ścieżkach rowerowych nie mają pierwszeństwa. Generalnie mają te przejścia w dupie. Najczęściej omijają pieszych chodnikiem. Ostatnio widziałem gwiazdę co napierdzielała dzwonkiem aby wszyscy jej zeszli z drogi. Ale taka kampania nie zwiększyła by ich komfortu.
@KalaFFior: ano wygląda na to, że można tępic takie zachowania bo wg. polskiego prawa drogowego rower też jest pojazdem który musi zachować odstęp w przypadku takiego wciskania się na zapałke. Od dzisiaj reaguje na takie zachowanie ciągłym klaksonem. I proponuje akcje dla roweżystów: zachowaj 1,5m od samochodu ;)