Wpis z mikrobloga

Właśnie zauważyłem, że LOST ma na filmwebie ocene 7,5 - niżej niż gnioty pokroju The End of Fucking World czy The Walking Dead.

Przecież to jest jakieś nieporozumienie, LOST to jedno z najwybitniejszych dzieł w historii telewizji, który konkurować może wyłącznie z perełkami pokroju Breaking Bad. Niestety ocena zapewne jest nabita przez ludzi, którzy oglądali ten serial 12 lat temu na TVP mając kilkanaście lat i z powodu długich przerw między odcinkami i sezonami pogubili się w połowie i porzucili go mrucząc pod nosem "hehe już chyba scenarzyści nawet tego nie ogarniają".

Lost jest wyjątkowy pod wieloma względami:

-Nieszablonowa fabuła - nie jest to kolejny generyczny serial o kartelach narkotykowych, morderstwach czy potworkach z kosmosu. Jest to wielopoziomowe dzieło, którego nie da się zamknąć w żadne ramy gatunkowe.

-Tajemniczość wyspy i nieustające napięcie - pamiętam jak w 2005 roku w internecie po emisji każdego odcinka ludzie doszukiwali się w każdej klatce serialu smaczków i wskazówek próbując rozgryźć tajemnice wyspy. Praktycznie każdy odcinek kończył się "wooow" lub mindfuckiem - serial wciągał całkowicie przez całe 120 odcinków - na dzisiejsze standardy byłoby to 10 sezonów trzymających naprawdę wysoki poziom.

-Niesamowicie dobrze napisane postacie, do których widz się przywiązywał - nawet dzisiaj po latach gdy odpalę sobie scenę rozmowy Desmonda z Penny, przemowę bezsilnego Bena, spotkanie Sawyera i Juliet czy śmierć większości bohaterów to natychmiast dostaje ciarek na całym ciele i zakręca mi się łezka w oku. Żaden serial nie wywoływał takich emocji - bije po tym względem wszystko co zostało do tej pory stworzone.

Oczywiście w pewnym momencie serialu przesadzono troszkę z zawiłościami fabuły (linie czasu czy bardzo trudne do zrozumienie zakończenie) i dwa ostatnie sezony nie były tak genialne jak trzy pierwsze, ale to ciągle był wyśmienity serial.

Polecam wszystkim, którzy nie widzieli lub przerwali oglądanie kilkanaście lat temu. Naprawdę warto, w obecnych czasach jest to bardzo niedoceniona perełka - prekursor dzisiejszych produkcji serialowych.


#lost #zagubieni #seriale #ogladajzwykopem #scifi
Clefairy - Właśnie zauważyłem, że LOST ma na filmwebie ocene 7,5 - niżej niż gnioty p...
  • 133
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Clefairy: Losty mają niską ocenę za ostatni sezon i jego zakończenie. Po prostu wszystko zostało r-------e w pył, cały sens wszystkie poszlaki wszystkie wątki zamknięte jednym jebs. Nie dlatego, że tak wymyślili scenarzyści ale dlatego, że brakło im po prostu pomysłu.

Zbyt długo i zbyt dużo wątków rozwijali. Każdy odcinek był takim jebutnym znakiem zapytania oni to chcieli utrzymać do końca ale totalnie nie mieli pojęcia jak to dalej rozwinąć.
  • Odpowiedz
@Clefairy: uwielbiam ten serial, polecił mi go znajomy jakis czas temu, nie byłam przekonana ale wręcz mnie zmusił do obejrznia tego XD i gdyby nie on nie poznałabym zajebistosci tego serialu, obejrzałam jednym tchem w pare tygodni( ͡° ͜ʖ ͡°)ʕʔ
  • Odpowiedz
@Clefairy: o nieee nie wrobisz mnie w dziesiąte obejrzenie całości ( ͡° ͜ʖ ͡°) dobrze że nie ma tego na netfliksie a dvd zostawiłem u rodziców bo już bym odpalał. A i na serio jak ktoś p------i jaki to ten serial jest zawiły to naprawdę nie ogarnia XD nie bierzcie sie lepiej za Dark bo w ogóle wam szajba odbije
  • Odpowiedz
@Clefairy: Nigdy nie oglądałem go w telewizji, ale z 3 lata temu się wziąłem za ten serial. Tak mnie s-------n wciągnął, że zawsze oglądałem co najmniej 1 odcinek na dobranoc i 1 jak wstałem przed uczelnia, jak rano mi się trafił odcinek o tym jak okazało się, że on (nie chce spoilerować) był kaleką przed wypadkiem to k---a aż nie poszedłem na uczelnie, żeby oglądać dalej xD.

J----y majstersztyk
  • Odpowiedz
  • 0
@Clefairy nie chcę mi się rozpisywać ale mam identyczne odczucie wobec tego serialu.
Oglądałem go na bieżąco o wiele wcześniej zanim pojawił się w Polsce. Żaden inny serial do tej pory nie zrobil chyba na mnie takiego wrażenia jak LOST. Był to mój pierwszy prawdziwy serial jaki mnie wciągnął. Końcówki odcinków powodowały odretwienie, oprócz tego świetna ścieżka dźwiękowa.
Pod wpływem LOST, 11 lat temu stworzyłem ten głupi filmik https://youtu.be/ZT9gnoLUMoc
  • Odpowiedz
nie przekona mnie gadka o unikatowości finału, jakie to jest och i ach


@stillhet: Szkoda, że tacy jak ty spuszczają się teraz nad Darkiem, ktory wykorzystuje dokładnie jota w jota te same triki fabularne i zakończenie ma równie c-----e xD
  • Odpowiedz