Wpis z mikrobloga

Ze wszech miar, nienawidzę patologii, która się pasie na 500 plus i się próbuje socjalizować wynosząc swoje patologiczne zachowania do życia publicznego. Jest świetna pogoda, wylęgają więc wiecznie bezrobotne dziecioroby na ławki pod blokami, okupują parki, skwery, ulice. Często puszczają swoje gówniaki na place zabaw, a oni w tym czasie łoją browary z kumplami lub swoimi lochami rozpłodowymi. Gdy nadchodzi wieczór, Karyny kładą gówniaki spać i często idą kontynuować posiedzenie na ławce przed blokiem. Od Sebów aż bije testosteron, czasem się posprzeczają, dojdzie do jakiejś szarpanki, ale zaraz jest spokój. #!$%@? lecą niemiłosiernie, tak samo jak kolejne puszki i kiepy pod ławkę. Najlepsze jest to, że tacy robią za królów życia. Dawniej, siedzieli w domach, nie mieli na browary, fajki kręcili maszynką i szukali roboty, choćby na czarno. Jeszcze jakby się trzymali tych bloków, ale nie. Oni muszą z gówniakami nawiedzać markety, kina, galerie handlowe, parki czy nawet fontanny. Idzie taki seba, zwykle nakoksowany, świeże tatuaże (zwykle gówniane tribale), wozi się jak traktor w polu, często za nim Karyna, gruba, widać, że na parówkach pasiona, noi Dżesiki i Brajany.
Państwo szlachta, bogaci na socjalu, im się wszystko należy. Nieważne, że gówniaki sieją chaos i rozpierduchę, nie ważne, że #!$%@?ą się do fontanny z lodami, 500 plus #!$%@?! Polska wstaje z kolan! Rząd wreszcie coś robi dla "normalnego" człowieka! Polska Chrystustem narodów, Maryja królową Polski. Ostatnio widziałem nawet Polskę Walczącą na wózku Brajana, jakby już im BMW nie wystarczało. No #!$%@? ;)

Mam ogromny żal do państwa, przecież to moje podatki. Jeśli jest już te 500+, to dlaczego nie w formie karty debetowej, której wyciąg pobierałby US? Niech lecą kary za te browary, fajki czy inne gówno, które dorośli kupują pod pretekstem posiadania dzieciaka.

#dobrazmiana #patologiazewsi #patologiazmiasta #bekazpodludzi #bekazpisu #przemyslenia #oswiadczenie
  • 45
  • Odpowiedz
@arekdomek: Też byłbym za regulacją tego. W sensie sprawdzanie na co tą kase wydają i czy napewno na gówniaki czy dla siebie na jakieś pierdoły.
Znam podobną patologie gdzie zrobili sobie 3 dzieciaków dzięki czemu locha dostaje 1,5k co miesiąc nie ruszając dupy z domu. Wyobraź sobie tą panike gdy nagle by to znikneło, przeciez ci ludzie by wyzdychali z głodu.
  • Odpowiedz
@Canova: no u mnie tak jest, baba spasiona, że ledwie się rusza, 5 dzieciaków, całe dnie na placu zabaw, ale już bym nie miał nic przeciwko, matka musi pilnować. Niestety, całymi dniami siedzi z nią ojciec (w czasie pracy) i od rana do wieczora popijają piwko, za dnia chowają do plecaka. Wieczorem idą położyć dzieciaki i kontynuują to do północy, często z kumplami. Przy okazji zaczepiają ludzi, a Karyny dumne
  • Odpowiedz
@arekdomek: smiejesz się z nich ale to idealny wyborca. Uzależniony od danej partii i państwa. Dziecko to ogromne zabowiązanie na wiele lat, więc masz pewność że przez te ~18 lat możesz liczyć na poparcie tych ludzi. Zobaczysz, będa straszaki przed wyborami ze ooo przyszła partia zabierze wam 500+, będziecie biedni nie dacie sobie rady. A patologia to łyknie.
  • Odpowiedz
@Canova: mogą się ostro zdziwić, bo inne grupy społeczne są #!$%@?:
-emeryci, oprócz tych co wcześnie dostali, cała reszta dostaje po dupie i jeszcze te głosy, by zabrać tym z większą i dać tym z mniejszą
-przedsiębiorcy
-pracującym wolna niedziela ostro daje po dupsku
-nauczyciele
-studenci, którzy mogli pracować
  • Odpowiedz
@arekdomek: demonizacja PO polegała na tym że za ich rządów każdy robił większe i mniejsze wałki a oni na to pozwalali. O ludziach którzy brali 500+ mimo że nie byli do tego upoważnieni nie mówi praktycznie nikt bo boją się przyznać.
Link
Można też do niezadowolonych grup dorzucić i niepełnosprawnych w końcu protestują w sejmie ale osobistym zdaniem to szopka pod publike.
  • Odpowiedz
@Canova: pewnie w skali kraju to będzie kilka mln złotych, niewielka suma do całości programu, ale nikt nie wspomina na co te pieniądze idą. Banki nawet kredyty samochodowe na 500+ dają ;) Jak ktoś ma 4 dzieci, to taki kredyt zleci zanim ktoś zlikwiduje ten bzdurny program.
  • Odpowiedz
@arekdomek: Dla mnie cały ten program 500+ jest debilny w swoich założeniach, jego koszty będą rosły z roku na rok, do tego przy kolejnych wyborach będzie teraz tylko licytowanie się kto da więcej (500 na każde dziecko, 1000 na drugie itd itp). Prawda jest też taka że obecnie gospodarka w polsce rozwija się dobrze, ale jak przyjdzie spowolnienie to i tak trzeba będzie szukać oszczedności i wtedy albo to wywalą
  • Odpowiedz
@paki81: być może będzie tak jak mówisz, credit suisse w rankingu krajów do bankructwa stawia nas w top 20, co prawda pod koniec, ale jednak. Chodzi o bankructwo przez umocnienie dolara i ucieczkę kapitału do bezpiecznej przystani. Polska gospodarca wcale się nie rozwija, po prostu jest WRĘCZ ZAJEBISTA koniunktura na rynkach światowych, ale jak wiadomo, zawsze później jest upadek. Kryzysy zwykle przychodzą co 8 lat, mamy 9 rok prosperity, sztucznie
  • Odpowiedz
@arekdomek: Nie tylko Ciebie tacy ludzie draznia. Problem jest gdzie indziej moim zdaniem. Mimo, ze Polska powierzchniowo jest duzym krajem to ludzie sa scisnieci i mieszkaja w malych punktach, gdzie trwa rozwoj gospodarczy. Poza tymi punktami sa ogromne puste przestrzenie, na ktorych poza jakims drobnym rolnictwem prawie nic sie nie dzieje. I musisz mieszkac wymieszany razem z calym przekrojem spolecznym.
  • Odpowiedz
przeciez ci ludzie by wyzdychali z głodu


@Canova: Nie by wyzdychali tylko wyzdychają. Bo nawet jak żaden kolejny rząd tego nie zlikwiduje to te 500 zł za kilka lat będzie warte tyle co teraz 100 czy 200 zł.
  • Odpowiedz
@piter259: dlatego mam w nicku "domek", zbieram na domek ^^, na zadupiu, byle było LTE, kilometr do sąsiada, w koło domu żadnych ludzi, tylko łąki i lasy. Jak będę chciał ludzi, to wsiądę w auto i podjadę do ludzi.

@pavulon78: już jest warte 460 ;) tak napędzili inflację, że jak pójdę do sklepu, większość produktów sięga 5zł, 2 lata temu kupowałem ser za 2,89zł w Tesco (a co,
  • Odpowiedz
@arekdomek: Dokładnie tak. Jeszcze 2-3 lata temu można było za 50 zł zrobić zakupy na 3-4 dni. Teraz za takie pieniądze góra dwa pożyjesz. Ładuję parę drobiazgów do koszyka i mam niezłe zdziwko jak przy kasie prawie stówę trzeba wyłożyć.
  • Odpowiedz
@dr3vil: i w sumie nie wiem dlaczego tak się dzieje, przecież inflacja co prawda wyższa, jest trzymana w ryzach. Czy to może producenci i sklepy wyczuły pieniądz? Mamy chwilowe prosperity w Europie, beneficjenci 500 plus tak się z kasą nie liczą, więc kupią taki ser za 5zł, nie mam pojęcia. Może jednak GUS kłamie licząc to inaczej, ciul wie.
  • Odpowiedz
@arekdomek: Nawet nie wiem czemu odpowiadam na ten bait :D Dotąd nie było żadnych sensownych badań, jak wykorzystywane jest 500 plus, a w szczególności w jakim wymiarze jest wydawane na te słynne używki patologicznych rodziców. Nie było badań pokazujących wpływ tego świadczenia na rynek pracy. Jakby nie było 500+ to patusy i tak by chlały i nie pracowały, to nie jest kwota, która pozwala całkowicie zmienić funkcjonowanie 4-osobowej rodziny. Nie
  • Odpowiedz
@przyprawca: jeśli sądzisz, że ten program jest demograficzny, to niezłe grzyby jadłeś ;) Już nawet politycy PiS otwarcie mówią, że program ma znikomy wpływ na demografię i za każdym razem podkreślają, że on redukuje ubóstwo ;) To jest jego prawdziwy cel - krótkoterminowa redukcja ubóstwa i kupno głupich wyborców, bo w długim terminie program zeżre inflacja.
  • Odpowiedz