Wpis z mikrobloga

@Wychwalany: czyli biorę dhl, w jednej paczce np. 5 zegarków, wysyłam im dowód zakupu z paypala, a oni ogarną resztę i skasują ~65zł za całość? Upewniam się, bo słyszałem, że to bardziej skomplikowany proces, a tu miłe zaskoczenie ()
@xDrope: jesli masz numer eori to tak, wysylasz do dhl fakture zakupu lub skan aukcji, potwierdzenie wplaty z paypala, deklaracje zgodnosci jesli wymagana w europie (np. na elektronike) i to wszystko. Agencja przygotuje SAD a pozniej dostaniesz PZC na podstawie ktorego odliczasz VAT i wrzucasz w koszty.
@Wychwalany: ta deklaracja zgodności jak to się sprawdza(czy potrzebuję do danego towaru) i gdzie dostaje jeśli chciałbym zakupić telefon? Dużo sprowadzałem na własny użytek prywatnie, ale w firmowym sprowadzaniu jestem zielony :c jeśli masz jakiś dobry artykuł czy coś to też chętnie przytulę
@xDrope: a to musisz poczytac o oznakowaniu CE, na stronach o tym temacie jest wykaz dyrektyw a w dyrektywach opis jakich przedmiotow to dotyczy. Oficjalnie deklaracje wystawia producent. Jesli na handel to poza deklaracja trzeba spełnić jeszcze sporo innych rzeczy, sprawa sie mocno komplikuje tak jak pisales wczesniej, ale skoro zaczales temat od zegarka to niepotrzebnych watkow nie rozpoczynalem.
@Wychwalany: Jasne, jak masz jeszcze jakieś źródło wiedzy/konsultantów to chętnie ogarnę. Główna myśl to używane zegarki, więc jeszcze pokombinuję z vat marża, ale po swoich prywatnych podbojach dosyć dobrze się w tym ogarniam i chciałem to jakoś zmonetyzować.
@xDrope: rejestr GIOŚ wprowadzających produkty elektryczne, baterie, opakowania i ogólnie ustawa o ochronie srodowiska (od tego roku przechodzi to na rejestr BDO), wymagania np. odnośnie instrukcji obsługi, oznakowania produktu, obowiazku informacyjnego itp. tematy kontrolowane np. przez inspekcje handlowa. Nie wiem, czy jest jedno miejsce ktore ogarnia wszystkie aspekty.