Wpis z mikrobloga

#tokio. Szesnastowagonowy Shinkansen jako pociąg z Tokio do Osaki wyruszył przed chwilą ze stacji początkowej.

Te pociągi przejeżdżają przez większość kraju i osiągają prędkość około 300 km/h. Ale najbardziej zadziwiająca jest ich częstotliwość. W ciągu dnia kursują nawet co dwie-trzy minuty!

Kolej w Japonii to także stare i powolne wagony motorowe, pociągi-kotki albo pociągi-Pokemony. Pojeździłem, pofotografowałem i opisałem. Zapraszam wszystkich - wpis tutaj, a znalezisko tutaj :)

#japonia #ciekawostki #zainteresowania #kolej #pociagi #pociagiboners #podroze #podrozujzwykopem #transport #gruparatowaniapoziomu
ff_91 - #Tokio. Szesnastowagonowy Shinkansen jako pociąg z Tokio do Osaki wyruszył pr...

źródło: comment_N4HvA6ZAFahu9iT7mg49cghboeH0TP9c.jpg

Pobierz
  • 11
@tRNA: tak, to jest ten, co wrzucił @ParsecV :) Fragment mojego tekstu: "Pomiędzy stacjami Ichinoseki i Kesennuma w północnej części kraju kursuje na przykład pociąg-Pokemon, pełen bajkowych stworów w całym wnętrzu."

Niestety tam nie dotarłem i nie mam własnych zdjęć. Ale obiecuję, że jeszcze w maju opiszę dokładniej pociągi-kotki i pociągi-pieski :D
@ff_91 Ja przypłynąłem do Japonii promem, do takiej małego miasteczka - Sakaiminato. Stamtąd musiałem się dostać do Hiroszimy. Pierwszy pociąg jaki wsiadłem to był właśnie taki śmieszny wagonik.
Akurat jechałem z poznanymi na promie parą starszych Anglików i takimi młodymi Niemcami. Wsiadamy do tego wagoniku, jedziemy powoli a ja do wszystkich dla jaj, że "łał, a więc to jest ten słynny Shinkansen". Anglicy banan na twarzy, a Niemcy: "no co ty, anon,
kotbehemoth - @ff_91 Ja przypłynąłem do Japonii promem, do takiej małego miasteczka -...

źródło: comment_We1wwMPn4qDiXPxoi7pbqgswkMOI2cYA.jpg

Pobierz