Wpis z mikrobloga

@Naxster fajnie, opowiedziałeś mi o czynniku kulturowym który jest oczywisty i się z nim nie spieram, ale odpowiedzi na pytanie zawarte we wpisie nie otrzymałam XD nie pytam o kulturę, tylko o to dlaczego według katolicyzmu ludzkie ciało jest powodem do wstydu.
@bokorus i następny, który mówi o kulturze. A ja pytam o to, dlaczego KATOLICKI KSIĄDZ na lekcji religii uczy dzieci o tym, że jeśli po basenie się przebierają przy innych dzieciach i narażają je na oglądanie swojego nagiego ciała, to POPEŁNIAJĄ GRZECH. Czyli: Dlaczego według KATOLIKÓW LUDZKIE CIAŁO JEST POWODEM DO WSTYDU I JEST PEŁNE GRZECHU?
@whiteglove: bo cielesność przywiązuje człowieka do tymczasowości tego świata oddalając od wieczności z Bogiem. Czy to zatapianie się w rozkoszy jedzenia, chlania czy seksu jest skupianiem się na tu i teraz. Ucztować w kościele też nie można, a pić może jeden uprzywilejowany.
Ale dla bardziej szczegółowego wyjaśnienia potrzebujesz spytać teologa nie wykop.

A ja pytam o to, dlaczego KATOLICKI KSIĄDZ na lekcji religii uczy dzieci o tym, że jeśli po basenie się przebierają przy innych dzieciach i narażają je na oglądanie swojego nagiego ciała, to POPEŁNIAJĄ GRZECH.


@whiteglove: nigdy przenigdy nie spotkałem się z czymś takim. Ba jest to chyba konkretny błąd bo w etyce chrześcijańskiej grzeszne są myśli a nie obiekt. Myśli i czyny.
Więc grzeszy homokumpel z ławki walący kapucyna w
@bokorus czy atrakcyjne kobiety stoją przed tobą i zaczynają się rozbierać, tym samym uniemożliwiając ci skupienie się i normalne funkcjonowanie? Nie. A co robią? Rozumiem, że po prostu stoją i zajmują się swoimi sprawami. Jeśli sam widok sprawia, że nie potrafisz zapanować nad mózgiem i przyrodzeniem to coś tu jest nie tak i winiąc za to kobiety niewiele się różnisz od islamskich ortodoksów.
@whiteglove:
Nie jesteś winna, że ubierzesz się tak czy inaczej, natomiast będziesz po prostu zwracać na siebie uwagę mężczyzn. I o to zwracanie uwagi chodzi. Ty nie potrafisz zrozumieć o co tu chodzi, bo wydaje ci się że wszyscy robią źle tylko nie ty. Jeśli ubierzesz się "wyzywająco" #pdk ( ͡º ͜ʖ͡º) to nie dziw się potem, że inni się gapią na twój tyłek czy piersi.
@Christophy no i znowu dlaczego to kobiety są odpowiedzialne za męski pociąg seksualny XDDD a może ja też sobie nie życzę, żeby w miejscach gdzie trzeba się skupić, na przykład w bibliotece, przebywali wysportowani mężczyźni, z wyraźnie zarysowanymi mięśniami pod obcisłą koszulką, bo mnie to rozprasza? To nie pokaz mody, niech ubierają się w takie miejsca tak, żeby nie kusić.

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜