Wpis z mikrobloga

@whiteglove A dlaczego na egzaminie, w pracy lub w sądzie obowiązuje pewien dress code? Kwestia okazania szacunku. Jestem zawiedziony, że wykopki tłumaczą to jedynie popędem ()

Nie rozumiem o co chodzi Ci z tym wstydem. To jest normalne uczucie odczuwane przez niemal wszystkich.
  • Odpowiedz
1. Żeby nie podniecać panów i aby mogli skupić się na modlitwie.
2. Żeby nie siać zgorszenia ( może dzisiaj to już słaby argument ale kiedyś na pewno istotny)
3. Żeby okazywać szacunek Bogu poprzez odpowiedni strój. ( Tak jak faceci nie powinni wchodzić do kościoła w krótkich spodniach, spodniach 3/4.)
4. Żeby zachować skromność xD
  • Odpowiedz
  • 0
@KingRagnar
@idol89
@Mr_NiceGuy echhh, wszyscy się odnoszą tylko do tych odsłoniętych ramion, a pytanie dotyczyło bardziej tego dlaczego ogólnie w katolicyzmie ciało człowieka jest powodem do wstydu i należy to ciało zakrywać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wstyd nie jest naturalny, jakoś różne plemiona w Ameryce Południowej czy w Afryce nie wstydzą się chodzić prawie nago. To jest kod kulturowy i ja to wiem, dlatego pytam
  • Odpowiedz
A ja pytam o to, dlaczego KATOLICKI KSIĄDZ na lekcji religii uczy dzieci o tym, że jeśli po basenie się przebierają przy innych dzieciach i narażają je na oglądanie swojego nagiego ciała, to POPEŁNIAJĄ GRZECH.


@whiteglove: co #!$%@? xD Gdzie ktoś tak uczy?

A dlaczego nie można odsłaniać ramion?
1. Żeby okazać szacunek Bogu, miejscu do którego wchodzisz i generalnie całej ceremonii. Mężczyźni bez koszulek czy w żonobijkach też są niemile
  • Odpowiedz
  • 0
@WhiteRaven12 to, że kobiety nie muszą ściągać nakrycia głowy w kościele wynika z kultury (kiedyś kobieta bez choćby chustki na głowie była uznawana za nieobyczajną) i jest kolejnym dowodem na to, że to są wszystko zasady wymyślone przez ludzi, a nie Boga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@whiteglove straszną gafę palnęłaś koleżanko, bo akurat powoływanie się na prymitywne plemiona przy paru miliardach ludzi odczuwających ten wstyd tylko potwierdza to, co napisałem. Wstyd odczuwają niemal wszyscy, a dress code wśród katolików wcale nie jest najsurowszy. W gorących krajach Azji Południowo-Wschodniej (np. Kambodża, Tajlandia, itd.) cały dzień nosi się długi rękaw i spodnie. To samo dotyczy np. Muzułmanów. I są to kultury żyjące w gorącym klimacie. Nie dziw się, że
  • Odpowiedz
  • 1
@Mr_NiceGuy boże święty. Przykłady które mi podałeś znowu wynikają z kultury i religii panującej w tamtych regionach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Muzułmanie na przykład zakrywają ciało na pustyni nie dlatego, że tak bardzo się wstydzą, tylko po to żeby słońce ich nie spaliło. W kambodżańskiej dżungli nosisz długie spodnie, żeby nie ugryzł cię jakiś owad.
  • Odpowiedz
Wstyd nie jest naturalny, jakoś różne plemiona w Ameryce Południowej czy w Afryce nie wstydzą się chodzić prawie nago. To jest kod kulturowy i ja to wiem, dlatego pytam dlaczego WEDŁUG KATOLIKÓW nagie ciało jest złe.

Co to za brednie xD wstyd nie jest naturalny tylko u zwierząt! A zauważ że u człowieka, niewazne w jakiej żyje kulturze, czy jest to murzyn z plemienia w Afryce, Indianin biegajacy po dżungli czy jakiś
  • Odpowiedz
  • 0
@KingRagnar "tutki na pindola" nie służą zakrywaniu przyrodzenia ze względu na wstyd i skromność, tylko z powodów czysto praktycznych, poczytaj sobie o tym zamiast opowiadać bzdury ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wstyd nie jest naturalny, jakoś różne plemiona w Ameryce Południowej czy w Afryce nie wstydzą się chodzić prawie nago. To jest kod kulturowy i ja to wiem, dlatego pytam dlaczego WEDŁUG KATOLIKÓW nagie ciało jest złe.


@whiteglove: dzikie niepiśmienne plemiona afryki i ameryki, wspaniały wzór do naśladowania!
Odpowiadając na pytanie dlaczego w kościele nie można eksponować ramion, i dlaczego kościół tak nie przepada za gołym ludzkim ciałem. Źródłem tego są
  • Odpowiedz
@whiteglove: W ogóle jakiej odpowiedzi oczekujesz na pytanie 'dlaczego nie wypada?' - dlaczego nie wypada pójść w szlafroku na rozmowę kwalifikacyjną?

@kwasnydeszcz: Czyli od paradowania nago powstrzymuje Cię tylko prawo? Serio?
  • Odpowiedz
Czyli od paradowania nago powstrzymuje Cię tylko prawo? Serio?


@idol89: tak, zaraz po wyjściu z domu czuję ogromną ochotę na zrzucenie z siebie ubrań, niestety opresyjne państwo polskie zabrania mi tego i ogranicza moją wolność ehhhh
  • Odpowiedz