Wpis z mikrobloga

@Shmit: to chyba nie jest tematem dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°) raczej na anonimowym forum wolałbym o tył nie mówić, ale mam bekę z twojej beki z leasingów. Powiem tak, nam znajomych co wyciągają jakieś 500 tysięcy pln miesięcznie i kupują samochody za 700-1.500 tysięcy pln, nikt nie płacił gotówka, pomysł o tym
  • Odpowiedz
Fani brania na Leasing też nie widzą jednej rzeczy - kupując za gotówkę za kilka lat możesz sprzedać i znaczna część gotówki wróci.
Biorąc na leasing po prostu płacisz te powiedzmy 5tys miesięcznie (kwota oczywiście przy wyższej półce aut) czyli 60k rocznie. Po 3 latach wychodzi 180 kafli wydane na wynajmowanie auta które nigdy nie było twoje.
  • Odpowiedz
@Shmit: leasing ma plusy i minusy, oczywiście wzięcie auta wartego 300k zł za gotówkę jest bardziej "imponujące" od płacenia miesięcznej raty wysokości powiedzmy 4000 zł netto ale w większości przypadków leasing jest po prostu bardziej opłacalny i nikt nie będzie tracił pieniędzy tylko po to, żeby ktoś powiedział "no k---a, tego to stać" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego bogaci ludzie są bogaci, bo potrafią zarządzać swoim
  • Odpowiedz
@PorryHatter: ja nigdzie nie twierdziłem inaczej niż piszesz tutaj. Powtórzę - bawi mnie chwalenie się „swoim” autem które jest w leasingu. Leasing ma swoje plusy i minusy ale to nie o tym pisalem przez cały czas.
  • Odpowiedz
@Shmit: Wiem o co ci chodzi, ale nie wiem dlaczego tak cię to boli. Po co od razu ma sobie mrozić 300k zł jak może tymi pieniędzmi robić kolejne pieniądze. Większość osób ma np. mieszkanie na kredyt, komórki w abonamencie, sprzęt komputerowy w leasingu - to wszystko jest ich, kwestia finansowania i tego co się bardziej opłaca. Znam ludzi, którzy mogliby kupić takie auta z miesięcznej wypłaty, a mimo to
  • Odpowiedz
@FREEQ: Przede wszystkim, to jest mrożenie dużej kasy. Jeżeli ktoś w coś inwestuje na bierząco, to kupowanie za gotówkę nowego samochodu za 300k jest w mojej opinii głupie. Lepiej resztę kasy wrzucić w jakąś inwestycje i część rat się może szybko zwrócić.
Samo Audi super, jeden z moich ulubionych obecnych modeli marki.
  • Odpowiedz