Wpis z mikrobloga

@Shmit: jak kupowałem swoje x5 za 410 k, to miałem gotówki na 2 sztuki x5. Ale szanuje swoje pieniądze i wziąłem leasing. Zrozumiesz jak twój budżet wykroczy poza kieszonkowe od mame. @Moris299: jest takie coś jak wykup. A poza tym, jeżeli ktoś kupuje samochód z salonu, żeby „odzyskać” gotówkę to jego wiedza ekonomiczna skończyła się na poziomie podstawówki.
  • Odpowiedz
@Shmit Nieruchomość kupiona w rozsadny sposob raczej nie straci na wartpsci. W Polsce wynajmowanie jest dosc drogie w porownaniu do posiadania na wlasnosc. Samochod zawsze szybko traci na wartosci, wiec kupowanie jest mniej dogodne i pozbywamy sie gotowki.

Tak wiec kupienie nieruchmosci moze byc dobra decyzja finansowa a kupienie samochodu prawie zawsze bedzie zla.
  • Odpowiedz
To, że jeżdzę nowym autem to jest obnoszenie się?


@zamak: Tylko prawilne zagladanie co 3 dzien pod 20 letniego pasata, zeby zobaczyc czy cos zie nie #!$%@?. I wlasnoreczne remonty na parkingu pod blokiem xD
  • Odpowiedz
@fortySeven: następny na liście xD cebulaki sie właśnie podniecają ze ktoś ma auto w lizingu xD oj jak mu się ułożyło xD jaki bogaty bo auto wynajął xD ZAWSZE BĘDĘ MIAŁ BEKĘ Z TYCH CO TU SIĘ LIZINGAMI CHWALA
  • Odpowiedz
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć kilka rzeczy z leasingiem na osobę prywatną? Zastanawiałem się nad tym, a nigdzie nie mogę uzyskać odpowiedzi
  • Odpowiedz
@Shmit: Twoja indolencja intelektualna mnie poraża. Ludzie biorą leasing często przez kwestie księgowe, a nie brak gotówki. I co, wtedy mogę się tylko pochwalić nowym autem, gdy do zdjęcia dołączę wyciąg z konta?
  • Odpowiedz
@fortySeven: beka bo śmieje się z tych co szczycą się ze coś wynajmują xD o kurfa nie mogę z ludzi tutaj. Równie dobrze można pod ten tag wrzucać auta spotkane na ulicy i tag chwalesie i pokazauto w sumie takie samo posiadanie auta jak w leasingu
  • Odpowiedz
oczywiście wzięcie auta wartego 300k zł za gotówkę jest bardziej "imponujące" od płacenia miesięcznej raty wysokości powiedzmy 4000 zł netto


@PorryHatter: Mnie bardziej imponuje jesli ktos jest w stanie np. każdego miesiaca zarobic ponad 20k przez kilka lat, niz ze komus udalo sie jednorazowo uzbierac kilkadziesiat tysiecy i np. cale oszczednosci zycia wydac na samochod, bo ma marzenie raz miec nowy.
  • Odpowiedz
@Shmit: przeciez to ty jestes ten co tak zachwala tego swojego starego strucla. Nie ty chciales przekladac tapicerkne zeby go odmlodzic? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Shmit: Kupowanie nowego auta za gotówkę to domena ludzi biednych. Dlatego też byli, są i będą biedni. Pomijając kwestie podatkowe - Jeśli wyrzucę 300k na samochód to straciłem nie tylko 300k ale i drugie 300 które mogłem przy pomocy tych pieniędzy wygenerować.
  • Odpowiedz