Wpis z mikrobloga

#biznes #januszebiznesu #dobrazmiana #b2b Powiem Wam co się się stanie po wyborach, drodzy #programista15k - teraz to jest niewykonalne, bo przegrają. Natychmiast po wyborach wezmą się za podatek liniowy. Oj ciąży im on, ciąży bardzo. Chcieliby "dać" tylu grupom społecznym, niepełnosprawnym, samotnym matkom, bezrobotnym, alkoholikom... a tu nie ma z czego. Trzeba też utrzymywać 500 plus, student plus, mama plus, janusz plus. Co się stanie jak koniunktura się pogorszy? Zaprawdę powiadam Wam, po wyborach dostaniemy takiego kopa od PiS jakiego nigdy nie dostaliśmy.
Przeniesiecie się za granicę? Oczywiście, również i ja to zrobię, ale mikroprzedsiębiorców jest 2,2 mln, ucieknie 200 tysięcy może, a reszta będzie płacić, zrównoważy się, ba... jeszcze będą mieli na nowe programy socjalne, póki wszystko nie padnie.
  • 38
@budyn: dobry wpis, ja niestety lubię mój kraj, mam tutaj rodzinę ;/ generalnie to ja nie wiem co robić, może spółka w Estonii, nie mam jeszcze zielonego pojęcia. To, że zaatakują liniowy jest pewne. Już im się to marzyło na starcie z jednolitym podatkiem, ale przeraziło ich zamieszanie i złożoność operacji. Pieniędzy brakuje i będzie brakować jeszcze więcej, zasady ogólne dla wszystkich jest wprowadzić bardzo prosto.
jak się czyta #!$%@? programistów to ciężko o empatię dla tej grupy.


@rudy2007: my nie liczymy na empatie plebsu, nie jest nam to do szczęścia potrzebne. Jednakże, gdy ktoś nas jawnie okrada, to się denerwujemy, stąd takie wpisy jak ten OPa, czy ten zalinkowany. I o ile taki górnik, czy inny kasjer może co najwyżej popalić opony pod sejmem, my możemy #!$%@?ć z kraju w 1 dzień, a to wyjdzie na
@rudy2007: zapewne wywnioskował z "braku empatii" do grupy programistów, sorry, my faktycznie nie potrzebujemy niczyjej empatii, ale #!$%@? rośnie jak gorzej zarabiający aprobują okradanie nas. Gdyby tak nie było, to PiS nie miałby takiego poparcia. Zresztą ja często słyszę o złodziejach, cwaniakach, kodziarzach, żydach. Noi ten argument z dupy "jak się nie podoba to wyjedź", często go widzę. Jak się zdziwią robole, że to nie oni utrzymują ten kraj. Niech jebnie
@arekdomek PiS ma poparcie kilkanaście% a większość ma politykę i wybory w dupie. No ale po co sobie zaprzątać głowę szczegółami. Wszyscy prości ludzie to przecież pisowscy robole, plebs który was chce okraść i najlepiej niech jebnie i niech mają jeszcze gorzej.
@sz__po trochę może tak ale lubię lekko trollować tych nadludzi. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@arekdomek no to się zdecyduj czy chcesz żeby ci tu było lepiej czy wyjeżdżasz w jeden dzień jak to ten wyżej napisał i sobie radzisz zamiast płakać na forum ze śmiesznymi obrazkami. Piszesz że są was dwa miliony. Bogatych ludzi, zarabiających myśleniem. Jak chcecie mieć tu lepiej to sobie zorganizujcie jakiś lobbing i przeforsujcie
@rudy2007: nie, baby na kasie tego nie zrobiły, tylko Solidarność potrzebowała poparcia i coś rzucić plebsowi, na którego karku jeżdżą od kilkunastu lat :) PiS potrzebował poparcia, więc poszedł do Solidarności
klasyczny sales funnel
My nie jesteśmy jednak tak głupi by dawać się dymać związkom zawodowym, czasem coś im rzucą, ale w większości płacisz tylko składki na prezesów ^^
@rudy2007: zresztą po co mamy się organizować, iść palić opony czy może do władzy się dorwać? Wiesz ile płacą posłowi? Żałośnie mu płacą. Lepiej zarabiać pieniądze, a tam gdzie są lepsze warunki, można się przenieść.
Myślisz, że ktoś odrzuci pracę za 8k (nie mówiąc o tych co mają więcej), po to by latać z ulotkami biura poselskie przez kilka lat, awansować na podającego kawę, a może za 20 lat na posła?
@fegwegw górnicy sobie nic nie załatwili? O ile mi wiadomo to niewydolne państwowe kopalnie jak stały tak stoją i jak przynosiły straty tak przynoszą. xD @arekdomek to sobie lobbystów wynajmijcie, zakładajcie stowarzyszenia, czy coś bo serio płacze na wypoku nie sprawią, że towarzysz premier zmieni zdanie. xD
A jak wam nie zależy to jedźcie zamiast marudzić.