Wpis z mikrobloga

#biznes #januszebiznesu #dobrazmiana #b2b Powiem Wam co się się stanie po wyborach, drodzy #programista15k - teraz to jest niewykonalne, bo przegrają. Natychmiast po wyborach wezmą się za podatek liniowy. Oj ciąży im on, ciąży bardzo. Chcieliby "dać" tylu grupom społecznym, niepełnosprawnym, samotnym matkom, bezrobotnym, alkoholikom... a tu nie ma z czego. Trzeba też utrzymywać 500 plus, student plus, mama plus, janusz plus. Co się stanie jak koniunktura się pogorszy? Zaprawdę powiadam Wam, po wyborach dostaniemy takiego kopa od PiS jakiego nigdy nie dostaliśmy.
Przeniesiecie się za granicę? Oczywiście, również i ja to zrobię, ale mikroprzedsiębiorców jest 2,2 mln, ucieknie 200 tysięcy może, a reszta będzie płacić, zrównoważy się, ba... jeszcze będą mieli na nowe programy socjalne, póki wszystko nie padnie.
  • 38
  • Odpowiedz
@rudy2007 niestety w pl zbyt wielu ludzi woli dowalić sąsiadowi niż popracować i poprawić sobie, a zbyt mało ludzi rozumie czym skończy się rozdawanie kasy na 500+ i podobne programy. Ja z kraju na szczęście wyjechałem zbyt dawno by US mógł mnie ścigać z tytułu praw autorskich chociaż moje umowy akurat by się raczej obroniły. Mimo to jak czytam o tym co się teraz dzieje w pl to mi po prostu żal
  • Odpowiedz
@arekdomek: @fegwegw: no panowie zaczynacie byc sola w oku jak lekarze tfu konowaly z tym, ze maja swiadomosc, ze bez lekarza to sobie nie poradza i musza ulec (minusem jest praca na codzien z takimi ludzmi). Wy macie jednak gorzej bo nie pracujecie z nizinami spolecznymi i oni mysla, ze sobie bez was poradza. macie #!$%@?
  • Odpowiedz
@arekdomek: @fegwegw:

widze syndrom oblężonej twierdzy motzno. WSZYSCY ZAZDROSZCZĄ. xDDD czasem serio myślę, że w tym zawodzie są jacyś sami sfrustrowani ludzie z kompleksami. Pisiory wam dojebią, a wy będziecie pluć się na plebs, bo nic nie zrobił xD No ale po co człowiek ma się angażować skoro zamiast szukać poparcia słyszy "ty plebsie za minimalną podludziu tyrający" przez x lat. Na koniec przypomnijmy sobie wiersz Martina Niemollera - "Kiedy
  • Odpowiedz
zbyt wielu ludzi woli dowalić sąsiadowi niż popracować i poprawić sobie


@kotCzarownicy: no, np. jak OP, któremu się nie chce podziałać żeby kogokolwiek przekonać do swoich racji, zamiast tego woli płakać, straszyć wyjazdem i życzyć sąsiadom żeby wszystko jebło i żeby mieli jak najgorzej i obrzucać wyzwiskami.
@su1ik: A lekarz to świetny przykład zawodu, który ma znacznie trudniej i gorzej od programistów. Im bym się ani trochę nie dziwił jakby
  • Odpowiedz
@rudy2007 ale kogo OP ma przekonywać? Ludzi którzy są obecnie beneficjentami 500+ albo cieszą się że w końcu mogą wyjść na spacer w niedzielę, po prawie 30 latach kapitalistycznego ucisku? To co powiedział OP to nie tyle życzenia, co prognoza tego co Polskę czeka gdy już te nieroby od klikania w klawiaturę i inni złodzieje zdecydują się wyjechać i machnąć ręką na ten kraj. Nie mówię że programiści mają w Polsce źle,
  • Odpowiedz
@szczym_do_ludzi: czy Ty w ogóle potrafisz czytać ze zrozumieniem? Nikt na nikogo nie pluje, my po prostu stwierdzamy fakt, że ten kraj zostanie dorżnięty, przy uciesze tych wszystkich subsydiowanych z naszych podatków nierobów. Ale nas to nie dotknie, my sobie poradzimy.
  • Odpowiedz
@fegwegw: xDDDDDDDD Nie posraj sie. Większość tych debili nie ma pojęcia o zawodzie programisty i stawkach. To jakiś asperger czy inna schizofrenia, że wszędzie widzisz wrogów?

HURRR DURR UWZIELI SIE NA NAS BO ZAZDROSZCZO
  • Odpowiedz
@szczym_do_ludzi: nie chodzi o żadnych programistów, ale o kogokolwiek, kto nie żyje na granicy ubóstwa. Byle dojechać każdego, kto ma więcej niż inni.

'Najbogatsi dopłacą do niepełnosprawnych, najbogatsi zapłacą 30%+ podatku, najbogatszym zabierzemy ulgi', itp. Przy czym ci 'najbogatsi' to ludzie, którzy zarabiają po 5k brutto. Zabieranie lepiej zarabiającym więcej, tylko dlatego, że lepiej zarabiają to zwyczajna kradzież. Jeszcze gdyby jakoś bardziej korzystali z tych przybytków socjalizmu fundowanych z podatków, ale
  • Odpowiedz
@fegwegw: typowy zapluty z nienawiści wykopek. Zaraz są wybory to zagłosuj. A nie, najpierw euforia bo duda sie tak ładnie prezentuje a pisda nam wolność od muzumanskich najeźdźców, a teraz nagle zonk bo pis wie kto chodzi na wybory i ustawia kraj pod 30% społeczeństwa bo 50% i tak nie przyjdzie zagłosować, a pozostałe 20% to elektorat po i innych pseudoliberałów.

No ale najłatwiej grać w ich gre i pluć jeden
  • Odpowiedz