Wpis z mikrobloga

Wróciłem do Polski kilka miesięcy temu.
Po to, aby żyć w swoim domu, w mojej ojczyźnie, wśród starych przyjaciół i rodziny.
Po to, aby dołożyć swoją cegiełkę w propagowaniu tej lepszej mentalności, trochę przyłożyć się do zmian w naszym kraju. Uwielbiam go.
Za kuchnię, za młodych ludzi. Kocham Wrocław, w którym spędziłem spory kawał życia. Uwielbiam nasz skomplikowany język, którym w zaawansowanym stopniu władają nieliczni nawet wśród Polaków. Uwielbiam czuć się jak w domu. I w nim właśnie jestem.

Mam plan na siebie.
Przez tych kilka miesięcy ciężko pracuję nad swoim portfolio, poszerzam swoje umiejętności. Najpóźniej w wakacje chcę ruszyć ze swoją własną firmą.
Wróciłem, rzucając pracę, w której za 3 dni w tygodniu niezobowiązującego wysiłku fizycznego otrzymywałem wynagrodzenie, dzięki któremu opłacałem rachunki na cały miesiąc.

Nie wróciłem po to aby narzekać, ale...
Ja p------ę, k---a.
Codziennie rano boję się otworzyć oczy rano w strachu przed Morawieckim i Kaczyńskim. Zupełnie nie wiem co zrobić następnego dnia. Czy rzucić to wszystko w cholerę, zaprzepaścić ponad cztery miesiące ciężkiej pracy.
Czuję jak codziennie nasz rząd pluje mi w twarz. Człowiekowi, któremu się zwyczajnie chce. Chce stworzyć nowe miejsca pracy, chce współtworzyć odradzającą się gospodarkę. Chce się zwyczajnie pracować - lepiej zarabiać, bo i ciężej pracować na spełnienie planów czy marzeń.
Co kilka dni czytam artykuły o tym, że rząd zastanawia się jak sprowadzić z powrotem młodych Polaków zza granic ojczyzny, ale jednocześnie robią wszystko aby tych najbardziej ambitnych gnębić, niszczyć ich plany. W naszym kraju najlepiej być przestępcą lub nierobem, wtedy życie jest beztroskie. Dlaczego tu nagradza się patologię, a karze ludzi, którzy ciężko pracują?

Daję sobie rok lub dwa. Jeśli nic się nie zmieni na lepsze to uciekam z firmą do Czech.

Czy @wykop jest w stanie zorganizować AMA z Morawieckim lub kimś z pełnomocników? Chciałbym poznać ich tok rozumowania. Czy zainteresowani jesteście tylko AMA pokroju tych z Masą?

[ #biznes | #dzialalnoscgospodarcza | #pis | #polska | #emigracja | #praca | #morawiecki | #gorzkiezale | #zalesie ] #polityka
U.....e - Wróciłem do Polski kilka miesięcy temu.
Po to, aby żyć w swoim domu, w moj...

źródło: comment_bE36AlfRngVBCbQnrzq89IuHSP12fCiH.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RPG-7: No i co z tego, że częściowo się składają podatnicy? Wiem, że przyszedłeś się d---------ć, bo to jest twoje ulubione zajęcie na Discordzie i poza nim, ale nigdzie nie pisałem o tym, że mam problem z tym, że ktoś śmie pobierać podatki, które są później częściowo przeznaczane na min. Rozwój przedsiębiorczości. Mam problem z tym, że podatki żrą większość naszych wypłat i jeszcze planowane jest dokładanie kolejnych.
  • Odpowiedz
@UberKatze: Nie zakładaj tutaj firmy. Ja się obecnie wynoszę z całym warsztatem niedaleko za granicę, bo już nie wyrabiam psychicznie. W tym kraju żyje się cudnie, dopóki się nie ma kontaktu z urzędem skarbowym, z zusem, z pieprzeniem polityków, pozwoleniami, zaświadczeniami, czy opieką medyczną. Nie da się tu prowadzić działalności, skoro w coraz to nowych przepisach gubi się nawet moja księgowość. Nie da się działać, gdy państwo fiskalne ma cię
  • Odpowiedz
@UberKatze: mam to samo. Zamawiam kontener z Chin. Miesiąc trwa produkcja, 6 tygodni płynie towar. Ty, najgorsze jest że nie mam pewności że jak przypłynie to się nie zmieni cło podatek danina zakaz itd. I weź tu próbuj myśleć długofalowo
  • Odpowiedz
@Noombre: szczerze to nie popieram tego co się dzieje w kraju i nie chodzi mi tylko o politykę, ale obserwując otoczenie dochodzę do wniosku, że to społeczeństwo ze swoim stanem umysłu nie jest w stanie stworzyć lepszej na polityki, prawa, gospodarki, relacji międzyludzkich, więc jednostki ambitne raczej nieprędko w Polsce doczekają się dogodnych warunków do życia.Jedyną szansą jest emigracja i szkoda czasu na narzekanie, po prostu Polska w obecnym systemie
  • Odpowiedz
  • 15
@UberKatze ludzie ci tutaj piszą, że co ty w ogóle o----------z, że jaki morawiecki, weź ty się uspokój i najlepiej polityka nie interesuj albo się wybierz do psychiatry (wtf?). Na Boga, kto to plusuje?! Jak my sie mamy nie interesować tym, kto ustala, co nam wolno a czego nie? Jeszcze kiedy jest się przedsiębiorcą? Przecież to jest zachowaniem jakiejś totalnej patoli która i tak nie wie co to jest kapitalizm i
  • Odpowiedz
@oiio: otóż to. A jeszcze żeby tego było mało to ogromna część społeczeństwa temu przyklaskuje, bo pywaciorz złodziej j----y. Ludzie tutaj to jest totalny beton, do tych pustych łbów nie dociera, że płacisz podatki m.in na nich, że tworzysz miejsca pracy, pobudzasz gospodarkę obrotem towarów, usług, ogólnie przepływem pieniądza. Nie rozumieją, że nie raz z----------z po 20 h, żeby utrzymać firmę, siebie i pracowników, pierwsze kilka lat to jest taka
  • Odpowiedz
@murdoc: jakie ma urojenia? O tym ze chcą wprowadzić wymóg pełnej księgowości we wszystkich firmach? O p------------h do granic absurdu podatkach? O jpk którego rozliczanie jest żartem?
  • Odpowiedz