Wpis z mikrobloga

@AnonKomandor: Masz na myśli to, czemu wolałbym używać danego narzędzia?

Discord ma taką zaletę, że wszystkie ficzery ma darmowe, nie ma jakichś większych ograniczeń co do wielkości kanału, duża swoboda w przydzielaniu uprawnień i tworzeniu pokojów tekstowych lub głosowych, w przypadku konferencji głosowej współdzielenie ekranów przez 8 osób na raz, łatwość tworzenia pod niego własnych botów i mnogość już istniejących, tak samo z dodatkowymi pluginami, całkiem fajna aplikacja mobilna i stabilne
@AnonKomandor: Jeśli chodzi o zaufanie/komfort, to discorda uważam i za wygodniejszego i za bardziej godnego zaufania.
Chociaż z drugiej strony gdybym chciał całkowicie ograniczyć ilosc zbieranych o mnie danych musiałbym wyrzucić telefon i zacząć po prostu chodzić pieszo w różne miejsca by rozmawiać z ludźmi ;D Aczkolwiek zmniejszanie tej ilości też jakiś tam sens ma i staram się czasem zwracać na to uwagę.

W kwestii wygody obecnie jedyną przewagą fejsbuka jest
@AnonKomandor: Skype jest zabugowany i dość ciężki. Głównymi problemami byłyby problemy z synchronizacją między urządzeniami, mniej wygodna apka mobilna, która nie ma powiadomień push, więc musiałaby ciągle pracować w tle dla zachowania kontaktu z innymi ludźmi, brak wersji przeglądarkowej, brak sporej części użytkowych ficzerów z discorda czy slacka w kwestii moderowania czatów/kanałów, mniejsza elastyczność jeśli chodzi o dzielenie się plikami wszelkiego rodzaju. Ogólnie Skype to obecnie taki Ursus c330, a Discord
Wersja przeglądarkowa jest chyba, nie wiem jak na mobilne. Skoro jest apka, to po co przeglądarka. Pluginów też nie brakuje (Ale raczej nie dla mobilnych - zresztą nie wiem). Ciekawe czy miales kiedyś c330 - ludzie to chwalą bo można klepać młotkiem i dalej jechać bez płaczu, że to już brzydkie lub skrzywione, bo to takie może być i pasuje :D
@AnonKomandor: Wujek posiadał, u nas zawsze był Władimiriec T-25, ale zasada działania podobna ;>

I niestety skype nie ma tego ficzera, że wystarczy klepnąć młotkiem i działa xD
Odkąd przejął go Microsoft co chwilę coś było nie tak, z tego też powodu nie mam za bardzo zaufania do Skype.
@AnonKomandor: I faktycznie widzę, że jest już przeglądarkowa wersja Skype, to się szanuje. Ale do niego nie mam zaufania przez to co działo się w przeszłości i przez to, jaka organizacja nim zarządza ;)

A co do discorda to takich obaw nie mam, bo korzystam z niego od jakiegoś czasu, nie miałem jeszcze żadnych problemów, nie widzę więc powodu by próbować się przestawić ;) Zwłaszcza, że nie ma tam właśnie tak
@AnonKomandor: Rozproszenie byłoby przydatne. Niestety FB ma teraz monopol nad zbyt dużą ilością funkcji, rozleniwili się, co jest świetnym nawozem dla innych. I mam nadzieję, że coraz większy wykwit aplikacji i serwisów wszelakich implementujących różne funkcje fejsbuka w rozwiniętej formie będziemy widzieć ;)

Disco w sumie było swego rodzaju mariażem funkcji slacka, teamspeake'a i skype. Ale zrealizowana bardzo dobrze i sprawna, nie dziwię się, że zyskuje coraz większą popularnośc ;)

Mam
@AnonKomandor: Ja tam przyzwyczajenia zmieniłbym z radością, najgorszy i tak jest pierwszy tydzień :P

W sumie dopóki się jest małą apką to łatwiej o utrzymanie, bo dużo nie trzeba, a i sporo zawsze jest ludzi wspierających te projekty, a czas na myślenie będzie wtedy kiedy coś już się rozwinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)