Wpis z mikrobloga

czesc

mam do ocieplenia poddasze okolo 40m2 nie liczac krokwii ale przyjmijmy ze 40m2, przegladam rozne welny i opinie o nich. Ogolnie to juz nie wiem co wybrac bo jedni chwala standardowe sposoby czyli welna mineralna szklana 15cm a inni chwala jakies maty 10 krotnie drozsze i kilkukrotnie ciensze. Jak rozmawialem z jednym sprzedawca to stwierdzil ze najlepsiej dac maty 5cm albo 10cm bo to zastepuje odpowiednio 15cm i 30cm welny a nie traci sie powierzchni. Hmm nie chce mi sie w to wierzyc. Jest tez oczywiscie opcja tej calej pianki PUR ale w to to juz calkiem nie chce mi sie wierzyc bo to jest chyba jeszcze ciensza warstwa.

Co wg Was wybrac? Albo moze co uzyliscie u siebie i jak sie sprawdza?

Kwestia druga to lambda jesli bym sie zdecydowal na welne. Czytam i czytam, jedni polecaja 0,033 albo 0,035 a inni mowia ze dali 0,045 i maja cieplo. Jak sie to liczy? Co byscie wybrali jakbyscie mieli taki wybor welna 15cm 0,035 albo 0,045 dokladnie za polowe ceny tej pierwszej?

Chetnie przeczytam Wasze opinie i doswiadczenia

#budowa #pytanie #remont #pytaniedoeksperta #remontujzwykopem #budujzwykopem #dachy #ocieplenia #budownictwo #pracbaza #dom #mieszkanie #zwiazki #niebieskiepaski #budowadomu
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ArcziMiszcz: Mądre człowieki mi powiedziały, żebym odpuścił sobie kalkulatory - różnice między lambdami są śladowe. Większe wahania będziesz miał na jakości konkretnej rolki (złe przechowanie) albo jakości robocizny (złe ułożenie). Ułóż porządnie coś, co nie jest no-namem (trwałość).
A jak Ci zależy na przestrzeni, to są podobno takie ekrany - wygląda to jak pazłotko z dwóch stron i w środku coś jeszcze. Niektórzy dokładają to do warstwy wełny, bo nie
  • Odpowiedz
@ArcziMiszcz: Weź coś z przyzwoitą lamdą, ale nie najlepszą. Chodzi o to aby było dobre jakościowo, bo ta wełna 0.045 to nawet nie rozpręży się do grubości jaka jest na opakowaniu, a pewnie po kilku latach się skurczy do połowy grubości - takie kwiatki były przy rozbieraniu starych dachów. Przy twoim płaskim będzie jeszcze w miarę ok (cieńsza izolacja), ale przy stromych wełna po prostu zjeżdżała na dół i od
  • Odpowiedz