Wpis z mikrobloga

czesc

mam do ocieplenia poddasze okolo 40m2 nie liczac krokwii ale przyjmijmy ze 40m2, przegladam rozne welny i opinie o nich. Ogolnie to juz nie wiem co wybrac bo jedni chwala standardowe sposoby czyli welna mineralna szklana 15cm a inni chwala jakies maty 10 krotnie drozsze i kilkukrotnie ciensze. Jak rozmawialem z jednym sprzedawca to stwierdzil ze najlepsiej dac maty 5cm albo 10cm bo to zastepuje odpowiednio 15cm i 30cm welny a nie traci sie powierzchni. Hmm nie chce mi sie w to wierzyc. Jest tez oczywiscie opcja tej calej pianki PUR ale w to to juz calkiem nie chce mi sie wierzyc bo to jest chyba jeszcze ciensza warstwa.

Co wg Was wybrac? Albo moze co uzyliscie u siebie i jak sie sprawdza?

Kwestia druga to lambda jesli bym sie zdecydowal na welne. Czytam i czytam, jedni polecaja 0,033 albo 0,035 a inni mowia ze dali 0,045 i maja cieplo. Jak sie to liczy? Co byscie wybrali jakbyscie mieli taki wybor welna 15cm 0,035 albo 0,045 dokladnie za polowe ceny tej pierwszej?

Chetnie przeczytam Wasze opinie i doswiadczenia

#budowa #pytanie #remont #pytaniedoeksperta #remontujzwykopem #budujzwykopem #dachy #ocieplenia #budownictwo #pracbaza #dom #mieszkanie #zwiazki #niebieskiepaski #budowadomu
  • 23
  • Odpowiedz
Przy "magicznych" matach pytaj o deklaracje ITB - tam trochę tej marketingowej ściemy odchodzi.... Piankę pur daje się normalną warstwę - ma lambdę po starzeniu na poziomie 0.038 (otwartokomórkowa), ale chyba nie chciałeś dać zamkniętokomórkowej na drewno?
Pianka jest mniej przewiewna i szczelniejsza więc teoretyczna lambda jest bardziej zgodna z faktyczną, bo o fachowców którzy dobrze ułożą wełnę jest trudno.
Jeśli masz do ocieplenia tylko 40m2, to raczej zapomnij o piance, bo
  • Odpowiedz
@ArcziMiszcz: ursa ma kalkulator i mozna sobie wyklikac ile Ci przewodnosc cieplna wyjdzie przy jakiej wełnie i grubosci, ja u siebie celuje w urse 0,032 to sie kladzie raz na dziesiat lat więc kilka stówek w tą czy w tamta w takiej perspektywie nie jest aż tak straszne
  • Odpowiedz
@exo1: do ukladania mam tylko pod pelnym deskowaniem dachu skos ma jakies 5 stopni, czytalem ze aby zachowac ten odstep o ktorym wspomniales warto przed welna ulozyc taki zygzak z grubego sznura
  • Odpowiedz
@kwiateusz: @exo1: @kurp: @jarzyn123: z jakiegos forum mam taki wzor i podlozylem to do excela i wychodzi mi ze najbardziej oplacalna jest ta welna 0,045 aczkolwiek powiedzcie mi ile powinien wyniesc ten wspolczynnik, czy 0,15 to nie za duzo

mala legenda xd
grubosci dostosowalem aby wyrownac do tych 30cm 0,045 i w kolumnie G wychodzi cena za identyczny wspolczynnik dla roznej grubosci i lambdy, uproscilem dzielac cene przez
ArcziMiszcz - @kwiateusz: @exo1: @kurp: @jarzyn123: z jakiegos forum mam taki wzor i ...

źródło: comment_24FhUDkxaY9F2C7amxMQXVpN283tsXaM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz