Wpis z mikrobloga

Parada Równości w Warszawie już za niecałe 2 miesiące!
'Po co nam Parada Równości?'
'Co roku, od siedemnastu lat, ulicami Warszawy przechodzi Parada Równości. To największe wydarzenie na rzecz równych praw, wolności i różnorodności w Polsce. W zeszłym roku prawie 50 tysięcy osób świętowało wspólnie, a w tym roku będzie nas jeszcze więcej!'

'Parada Równości, choć zainspirowana marszami dumy gejowskiej zachodniej Europy i USA, u nas ma szerszy wydźwięk. Założeniem i podstawą warszawskiej Parady Równości są idee wolności, równości i tolerancji. Stwórzmy razem to wydarzenie, akcentując różnorodność grup wykluczonych, mniejszościowych, zaangażowanych i walczących o swoje prawa.'

Marsze Równości na terenie Polski w 2018 roku:
#lodz – 21 kwietnia
#krakow – 19 maja 2018
#gdansk – 26 maja 2018
#warszawa – 9 czerwca 2018
#poznan – 11 sierpnia 2018
#katowice – 8 września 2018
#szczecin – 15 września 2018
#torun – jesień 2018
#wroclaw – jesień 2018
Tutaj możesz wesprzeć -> https://pomagam.pl/parada2018
#neuropa #polska #lgbt #homoseksualizm #zwiazki #milosc
Pobierz
źródło: comment_70NljhBYxHMIWG8AC3CBivqd0YsTY9hl.jpg
  • 105
Ochrona prawna małżeństwa wynika z tego, ze małżeństwo dwupłciowe jest społeczeństwu potrzebne i bardzo przydatne.


#!$%@?ąc od pozostałej części wypowiedzi @camilio, w tym prostym zdaniu wyraził wszystko co można mieć rzeczowego do powiedzenia na temat uprzywilejowania rodziny heteroseksualnej. To komórka każdego społeczeństwa, jego budulec i jedyny gwarant przedłużenia jego istnienia. Z praktycznego punktu widzenia, rodziny homoseksualne są tu o kant dupy rozbić, bo nie mogą i nigdy nie będą mogły na
Po wprowadzeniu małżeństwa jako związku osób tej samej płci po prostu nie podlega ono artykułowi 18.


@artpop: Zatem nawet jeśli, zgodnie z tą pokrętną logiką wykręcania się z dość jednoznacznego zapisu, zalegalizować małżeństwo jako związek dwóch osób, bez rozróżniania płci (albo nawet i większej ilości osób, bo czemu się ograniczać) -- to Konstytucja nie obejmie ochroną takiego związku, tak jak obejmuje związek kobiety i mężczyzny.
A Wam chodzi o to, żeby
@Paul_Proteus: generalnie jeżeli chodzi o sytuację finansową par homoseksualnych jestem mocno liberalna, nie mam nic przeciwko wspólnemu majątkowi, albo podatkom od spadków czy darowizn ludzi, którzy czują się rodziną. Jest ich na tyle mało, ze budżet na tym nie ucierpi, a ewentualne próby wyłudzenia podatku „na geja” są łatwe do zweryfikowania. Ale kiedy słyszę takie postulaty w formie żądania, a nie prośby, to krew mnie zalewa i piszę emocjonalne posty ;)
@Paul_Proteus: ja nie rozumiem po prostu twojego toku myślenia.

rodziny homoseksualne są tu o kant dupy rozbić, bo nie mogą i nigdy nie będą mogły na masową skalę tworzyć przyszłych pokoleń

to jest jakiś powód, by odmawiać im praw? parom bezdzietnym albo nie chcących posiadać dzieci też zabronisz się żenić?