Wpis z mikrobloga

Parada Równości w Warszawie już za niecałe 2 miesiące!
'Po co nam Parada Równości?'
'Co roku, od siedemnastu lat, ulicami Warszawy przechodzi Parada Równości. To największe wydarzenie na rzecz równych praw, wolności i różnorodności w Polsce. W zeszłym roku prawie 50 tysięcy osób świętowało wspólnie, a w tym roku będzie nas jeszcze więcej!'

'Parada Równości, choć zainspirowana marszami dumy gejowskiej zachodniej Europy i USA, u nas ma szerszy wydźwięk. Założeniem i podstawą warszawskiej Parady Równości są idee wolności, równości i tolerancji. Stwórzmy razem to wydarzenie, akcentując różnorodność grup wykluczonych, mniejszościowych, zaangażowanych i walczących o swoje prawa.'

Marsze Równości na terenie Polski w 2018 roku:
#lodz – 21 kwietnia
#krakow – 19 maja 2018
#gdansk – 26 maja 2018
#warszawa – 9 czerwca 2018
#poznan – 11 sierpnia 2018
#katowice – 8 września 2018
#szczecin – 15 września 2018
#torun – jesień 2018
#wroclaw – jesień 2018
Tutaj możesz wesprzeć -> https://pomagam.pl/parada2018
#neuropa #polska #lgbt #homoseksualizm #zwiazki #milosc
Pobierz
źródło: comment_70NljhBYxHMIWG8AC3CBivqd0YsTY9hl.jpg
  • 105
@artpop: Zupełnie #!$%@?ąc od mojego stosunku do Parady Równości czy kwestii LGBT, ale w kwestii art. 18 Konstytucji RP i jej wykładni przez prof Łętowską oraz Twojego entuzjazmu co do tej kwestii.

Absolutne #!$%@?, które definitywnie się kłóci z podstawami prawoznawstwa i zasad wykładni prawa.
Mam tu na myśli przede wszystkim wykładnię celowościową i funkcjonalną, bo językowej nie ma tutaj jak naginać.

Pani profesor wchodzi w wykładnię przepisu w dosyć abstrakcyjny
strasznie dużo gumowych penisów w tym tłumie, zgroza.


@spere: nie wiem jak ty, ale ja ludziom w gacie nie zaglądam

ciekawe dlaczego jedna banda musi obnosić się ze swoją orientacją seksualną
że małżeństwo każde inne niż m+k nie jest rozpoznawane przez RP.


@steelhead: Dlatego istnieją organizacje, które chcą zmiany - aby małżeństwo jednopłciowe było rozpoznawane. Istnieje również Koalicja na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej. 'Powstała w listopadzie 2015 roku. Tworzy ją pięć par gejów i lesbijek oraz wspomagające je organizacje pozarządowe i kancelarie prawne. Celem Koalicji jest doprowadzenie do wydania przez Europejski Trybunał Praw Człowieka historycznego wyroku, który zobowiąże Polskę do
Pobierz
źródło: comment_um0TyjLqUhYWrulVQb2v1tPkc89U1dvC.jpg
@artpop: A wiesz, Wolne Konopie też istnieją.

Ja tylko mówię, że takie podejście do wykładni przepisów konstytucji jest po #!$%@? fest.

Ze swojej strony, co do tematu, model związku partnerskiego z dużym zakresem praw w pełni popieram, model małżeństwa jednopłciowego stanowi dla mnie pewną wątpliwość.

Co do samego środowiska LGBT czy wydarzeń takich jak Parada Równości, po wtóry napiszę. Dla mnie 'jest gej i jest pedał', a odróżnia ich ich zachowanie
@steelhead: Dla mnie są po prostu ludzie o danej orientacji, którzy mają różny sposób bycia - różny charakter i podejście do świata. Jeśli jakiś człowiek jest bardziej rzucają się w oczy (np. mężczyzna, który jest bardziej 'kobiecy') - to jest po prostu sobą - nie powinien udawać kogoś kim nie jest, bo wychodzi po za twój heteronormatywny obraz świata.

I dlaczego określasz innych od 'p****w'? Używanie słownictwa, przez które wiele dzieci
@artpop: zawsze śmieszy, jak czytam te twoje wypociny, jakoby gejom się cokolwiek należało. Ochrona prawna małżeństwa wynika z tego, ze małżeństwo dwupłciowe jest społeczeństwu potrzebne i bardzo przydatne. A w czym niby przydatne są małżeństwa dwóch panów? W niczym. Fajnie, jeśli płacicie podatki, chodzicie na wybory. Dzięki temu macie takie same prawa jak wszystkie inne osoby bez ślubu. Możecie korzystać z edukacji i ochrony zdrowia. Ale nie jesteście w stanie stworzyć
@camilio: Typowy homofobiczny wpis . Bycie osobą homoseksualną to jak najbardziej sprawa naturalna i normalna. Pary jednopłciowe wchodzą w związki małżeńskie, mają dzieci i tworzą normalne rodziny. A społeczeństwo coraz bardziej akceptuje takie osoby (przykłady - referenda odnośnie małżeństw jednopłciowych w Irlandii, czy Australii), więc pisząc 'choćby nie wiem co to nigdy, nigdy nie zostaniecie w ten sposób zaakceptowani przez większość społeczeństwa' zwyczajnie się mylisz, co jasno pokazuje obecna sytuacja na
I dlaczego określasz innych od 'p****w'? Używanie słownictwa, przez które wiele dzieci i nastolatków ma depresje/popełnia samobójstwo, uważasz za w porządku? I marsze równości to jak najbardziej marsz zwyczajnych ludzi, co widać na np. filmiku, który wkleiłem wyżej.


@artpop: Będę określał sobie kogo mi się podoba i jak mi się podoba. To czy zrobię to publicznie wobec konkretnej osoby zależy tylko i wyłącznie od jej zachowania i tego czy będzie się
Będę określał sobie kogo mi się podoba i jak mi się podoba.


@steelhead: Pytam się po co używasz takiego słownictwa skoro wiąże się ono z cierpieniem innych osób.

Tak się składa, że w żaden sposób nie obnosił się ze swoją orientacją czy seksualnością ani nie triggerował o byle gówno.


@steelhead: Czym jest obnoszenie się ze swoją orientacją czy seksualnością? Gdyby przyprowadził partnera, z którym np. chodzi za rękę w parku,