Wpis z mikrobloga

Mireczki, chyba ktoś próbuje mnie oszukać na OLX.

Mam do sprzedania drogi telefon. Gość bez targowania się oferuje taki tok transakcji. Czy myślicie, ze jeżeli potwierdzę wysyłkę na podstawie potwierdzenia przelewu, a następnie po prostu poczekam na przelew i wyślę telefon po jego otrzymaniu, to będzie ok? Jeżeli pieniądze nie dojdą, mimo wysłania potwierdzenia przelewu, zgłoszę sprawę na policję. Widzicie jakieś potencjalne zagrożenia? #olx #oszukujo
LAdam - Mireczki, chyba ktoś próbuje mnie oszukać na OLX. 

Mam do sprzedania drogi t...

źródło: comment_9XChmVxm8VKK8AZydWsTpIlEK4D8itLS.jpg

Pobierz
  • 140
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LAdam: Trzeba było robić jak napisałeś na początku. Tzn nic nie mówić typowi tylko, jak dostaniesz potwierdzenie to powiedzieć, że wysłałeś. Potem kurier albo policja w zależności od tego, czy kasa na prawdę przyjdzie.
  • Odpowiedz
  • 1
@LAdam jak masz wolne kilkanaście złotych to wyślij mu mu coś obleśnego w pudełku po telefonie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Aż mi się przypomniała plaga tych zagranicznych wyłudzeń na allegro. Kiedyś taki koleś do mnie napisał też w sprawie telefonu. Że on mi z góry przeleje sporo więcej kasy niż chciałem, a ja mam wysłać sprzęt. Wiedziałem o co chodzi i się niby zgodziłem. No więc dostałem potwierdzenie przelewu, a potem jeszcze maila "z banku", że pieniądze są przelane, ale będą odblokowane jak wyślę telefon xD Podpisano prezes banku Dziura w Dupie.
  • Odpowiedz
a niby on sie ma nie bać i przelac tobie sporą sume ? Olx pod tym względem jest mega beznadziejny


@pogong: Bo OLX to portal ogłoszeń lokalnych. Jak ktoś chce abym mu cos wysłał za pobraniem, to zawsze proponuję wystawkę na allegro i normalny tryb: kasa na koncie i dopiero wysyłka.
  • Odpowiedz
@LAdam jak Ci wyśle potwierdzenie to powiedz mu, że wysłałeś telefon i czekaj na kasę, jak dojdzie to wyślij, jak nie to olej albo zgłoś oszustwo na policję, sfałszowane potwierdzenie to przestępstwo.
  • Odpowiedz
Zgódź się na takie warunki , ale telefon wyślij dopiero jak dostaniesz kasę , przecież jeden wysyłka zawsze może się opóźnić ( przy okazji zdemaskuesz Ew. oszusta i będziesz go mógł #!$%@? zgłosić na policję albo cieszyć się jaki jesteś sprytny i ostrożny ) .


@pajratus: #!$%@? czytajcie wpis, on przecież napisał dokładnie, że chce zrobić tak jak Ty proponujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz