Wpis z mikrobloga

Mireczki, chyba ktoś próbuje mnie oszukać na OLX.

Mam do sprzedania drogi telefon. Gość bez targowania się oferuje taki tok transakcji. Czy myślicie, ze jeżeli potwierdzę wysyłkę na podstawie potwierdzenia przelewu, a następnie po prostu poczekam na przelew i wyślę telefon po jego otrzymaniu, to będzie ok? Jeżeli pieniądze nie dojdą, mimo wysłania potwierdzenia przelewu, zgłoszę sprawę na policję. Widzicie jakieś potencjalne zagrożenia? #olx #oszukujo
LAdam - Mireczki, chyba ktoś próbuje mnie oszukać na OLX. 

Mam do sprzedania drogi t...

źródło: comment_9XChmVxm8VKK8AZydWsTpIlEK4D8itLS.jpg

Pobierz
  • 140
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 319
@acidd: @nilphilus: @marsellus: @Saganis: przeczytajcie proszę ze zrozumieniem to co napisałem wyżej. Wyślę jak dostanę hajs. Jeżeli nie dostanę hajsu, mimo potwierdzenia przelewu (kiedy to telefon będzie przy moim boku cały czas)-idę ba bagiety.
  • Odpowiedz
Nawet w paincie można całkiem ładnie podrobić potwierdzenie przelewu . Zgódź się na takie warunki , ale telefon wyślij dopiero jak dostaniesz kasę , przecież jeden wysyłka zawsze może się opóźnić ( przy okazji zdemaskuesz Ew. oszusta i będziesz go mógł #!$%@? zgłosić na policję albo cieszyć się jaki jesteś sprytny i ostrożny ) .
Daj znać jeżeli się okaże ze to faktycznie oszust
  • Odpowiedz
@LAdam: ok zawracam honor, nie doczytałem: rozumiem, że chcesz najpierw się zgodzić na jego tryb działania a jak wyśle te potwierdzenie to mu powiesz, że dopiero wyślesz jak będzie kasa koncie?
  • Odpowiedz
@LAdam: Potwierdzenie w niektórych bankach można wygenerować zanim kasa zejdzie z konta. Koleś drukuje potwierdzenie przelewu a później anuluje przelew. Ty potwierdzenie dostaniesz ale kasy nigdy nie zobaczysz.
  • Odpowiedz