Wpis z mikrobloga

Mireczki, chyba ktoś próbuje mnie oszukać na OLX.

Mam do sprzedania drogi telefon. Gość bez targowania się oferuje taki tok transakcji. Czy myślicie, ze jeżeli potwierdzę wysyłkę na podstawie potwierdzenia przelewu, a następnie po prostu poczekam na przelew i wyślę telefon po jego otrzymaniu, to będzie ok? Jeżeli pieniądze nie dojdą, mimo wysłania potwierdzenia przelewu, zgłoszę sprawę na policję. Widzicie jakieś potencjalne zagrożenia? #olx #oszukujo
LAdam - Mireczki, chyba ktoś próbuje mnie oszukać na OLX. 

Mam do sprzedania drogi t...

źródło: comment_9XChmVxm8VKK8AZydWsTpIlEK4D8itLS.jpg

Pobierz
  • 140
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

upuść mu z ceny 5zl na ekspres eliksir, kasa dociera w max 10 min. Szybko się okaże czy gość faktycznie chce kupić.


@Norrden: To samo chciałem zasugerować.
Nawet o 15zł bym opuścił. I argumentował że nawet nie musi potwierdzenia wysyłać.
  • Odpowiedz
@LAdam: poczytaj o Chargeback. Typ moze sie zglosic do banku, zeby hajsy Ci zabrali pod pretekstem oszustwa z Twojej strony. Czyli hajs Ci wysle, Ty mu wyslesz telefon, a on hop do banku, ze telefon nie dziala.

Najbezpieczniejsza opcja to przesyłka pobraniowa ze sprawdzeniem zawartości.
  • Odpowiedz
@LAdam: Są duże szanse, że policja nic mu pewnie nie zrobi, chyba że jest idiotą i oszukuje ze swojego numeru telefonu, podał własny adres wysyłki lub nie korzysta z tor czy vpnów do logowania na mail i olx. Zresztą nawet jak podasz jego prawdziwy PESEL, adres pobytu i numer buta, to mogą mu nic nie zrobić z powodu niewykrycia sprawcy, wykop zna już takie przypadki.
Niezależnie od tego, on się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LAdam: ja też czasem z góry proponuję przelew, bo wiem że to najwygodniejsza opcja i wiem, że ktoś wyśle mi towar dopiero, jak otrzyma hajs. Co w tym dziwnego? Może żyję w jakimś alternatywnym świecie :D
  • Odpowiedz
@LAdam: Aż mi się przypomniała plaga tych zagranicznych wyłudzeń na allegro. Kiedyś taki koleś do mnie napisał też w sprawie telefonu. Że on mi z góry przeleje sporo więcej kasy niż chciałem, a ja mam wysłać sprzęt. Wiedziałem o co chodzi i się niby zgodziłem. No więc dostałem potwierdzenie przelewu, a potem jeszcze maila "z banku", że pieniądze są przelane, ale będą odblokowane jak wyślę telefon xD Podpisano prezes banku
  • Odpowiedz
mimo potwierdzenia przelewu (kiedy to telefon będzie przy moim boku cały czas)-idę ba bagiety.


@LAdam: tak na początek to na #!$%@? potwierdzenie przelewu, skoro i tak kasa będzie w ciągu jednego dnia roboczego i nie przyspieszy to przesyłki.

Po drugie jak da fałszywe potwierdzenie, a da napewno xD to można mu walić fałszowaniem dokumentów. o ile masz czas i chęci.
  • Odpowiedz
@LAdam: ja bym poprosił o to potwierdzenie, poczekal dwa dni i potem kiedy będziesz miał pewność że koleś to potwierdzenie podrobił to idziesz na policję i ma #!$%@? konkretnie bo to dosyć poważne przestępstwo. Telefon sprzedaj po prostu komuś innemu w międzyczasie. XD
  • Odpowiedz
@LAdam: jesli on wysle tobie zdjecie potwierdzenia to ty mu wyslij zdjecie telefonu. Powiedz ze gdy pieniadze zaksięgują się na koncie wowczas wyslesz telefon ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
@LAdam: Takim troche klasykiem rzucę. Warto też takim odpisywać, żeby zapłacili ekstra za przelew błyskawiczny jak im sie czekac nie chce aż kasa przyjdzie :)
Brydzo - @LAdam: Takim troche klasykiem rzucę. Warto też takim odpisywać, żeby zapłac...
  • Odpowiedz
@LAdam: bardzo dobry pomysł! Poczekaj na pieniądze. Jeśli nie dojdzie kasa, idź na policję, takich oszustów trzeba tępić! Podrabianie dokumentów jest karalne, tak samo próba wyłudzenia.
  • Odpowiedz