Wpis z mikrobloga

Mireczki, chyba ktoś próbuje mnie oszukać na OLX.

Mam do sprzedania drogi telefon. Gość bez targowania się oferuje taki tok transakcji. Czy myślicie, ze jeżeli potwierdzę wysyłkę na podstawie potwierdzenia przelewu, a następnie po prostu poczekam na przelew i wyślę telefon po jego otrzymaniu, to będzie ok? Jeżeli pieniądze nie dojdą, mimo wysłania potwierdzenia przelewu, zgłoszę sprawę na policję. Widzicie jakieś potencjalne zagrożenia? #olx #oszukujo
LAdam - Mireczki, chyba ktoś próbuje mnie oszukać na OLX. 

Mam do sprzedania drogi t...

źródło: comment_9XChmVxm8VKK8AZydWsTpIlEK4D8itLS.jpg

Pobierz
  • 140
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LAdam: ziomuś, ale zapytaj go jaki ma bank, później popytaj wśród znajomych/rodziny kto ma podobne konto i zgodzi się pośredniczyć...
  • Odpowiedz
  • 0
@LAdam Jeśli wyśle Ci jakiś wysryw udający potwierdzenie, a kasy nie będzie to się nie zastanawiaj tylko zgłaszaj gnoja, bo Ty się zorientowałeś, że coś jest nie tak, a ktoś inny może dać się oszukać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LAdam: poczytaj o Chargeback. Typ moze sie zglosic do banku, zeby hajsy Ci zabrali pod pretekstem oszustwa z Twojej strony. Czyli hajs Ci wysle, Ty mu wyslesz telefon, a on hop do banku, ze telefon nie dziala.

Najbezpieczniejsza opcja to przesyłka pobraniowa ze sprawdzeniem zawartości.
@KocieTruchlo: poczytaj o chargeback. Po pierwsze nie wystarczy to tylko słowo kupującego, by zabrali Ci pieniądze bez możliwości odwołania. Po drugie nie jest
  • Odpowiedz
@LAdam: a ja bym podjął jego grę i wysłał mu paczkę, nawet kupiłbym pudełko oryginalne. Tylko w środku zamiast telefonu dałbym kamień z przyklejoną kartką z fuckersem.
  • Odpowiedz
@LAdam: Potwierdzenie jest dokumentem chronionym prawnie i za podrabianie go jest paragraf.

Jak przelew zostanie wysłany to i tak najpóźniej drugiego dnia zazwyczaj jest, chyba, że klasyczny na poczcie.

Zasadniczo nie wiadomo o co pytasz, jasne, że nie wysyła się bez kasy na koncie. Jak podrobił potwierdzenie to musi być niezłym debilem.

Generalnie nigdy nie ufam komuś ktoś kupuje drogiego smarta, a przelew robi na poczcie czy też mu się
  • Odpowiedz
@LAdam: Nigdy w życiu nie wysyłałem na OLX nic na potwierdzenie przelewu. Zawsze ludziom piszę, że dla mnie potwierdzeniem jest zaksięgowanie kwoty, jak zaksięguje to wysyłam. Potwierdzenia akuratnie na portalach ogłoszeniowych, to żaden dowód.
  • Odpowiedz
Jak mu zalezy na czasie niech posle szybkim przelewem...kase bedziesz mial zaraz i mozesz wysylac....inaczej niech spier.....:) nie rozumiem tych akcji z potwierdzeniem....niema pieniadzy nie ma wysylki proste
  • Odpowiedz