Wpis z mikrobloga

Chciałbym podzielić się spostrzeżeniami po targach poznańskich. Jestem #januszemotoryzacji i poniższe opinie są czysto subiektywne. Oglądałem tylko samochody, które potencjalnie chciałbym kupić.

1. Zaczęło się od Mercedesa, chyba jako jedyny z segmentu premium nie bal się, ze plebs jest godzien dotknąć ich samochodów, to się chwali. Pierwszy samochód na targach to cla45. Z zewnątrz mi nie leży, ale leży mi bardzo a45 to nie przepuszczę okazji i wsiadam do środka, miejsca na głowę mało i z przodu, i z tylu xD, nigdzie się nie wyprostowalem bez dotykania głowa dachu xD. Ale reszta to bajka - mała, mięsista, zamszowa kierownica z zaznaczona godzina 12, z małym, okrągłym klaksonem i pięknymi, aluminiowymi ramionami do tego równie piękne, tradycyjne zegary z prędkościomierzem wyskalowanym do 320km/h sprawiły, ze miałem gdzieś twarde plastiki na tunelu środkowym lub plastikowe nawiewy powietrza. I don’t care. Objąłem mocniej wieniec kierownicy, kliknąłem kilka razy na sucho łopatkami do zmiany biegów i już widziałem jak wskazówka obrotomierza mknie w stronę czerwonego pola ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Obok stała nowa a klasa, zamknięta, wiec przez okno zerknąłem na wnętrze, które byłoby 12/10 gdyby nie te nieszczęsne tablety za kierownica. No cóż takie życie, idziemy dalej.
Popatrzyłem jeszcze z delikatna nutka zazdrości na Gelendy i poszedłem szukać czegos na co mnie stać xD
2. VW nie miał Golfa R to chociaż obejrzę Leona Cupre, bo dużo osób tutaj ma takiego i większość zwracała uwagę na średniej jakości plastiki. Panowie pilnujący auta idą na lancz i zamykają mi samochód przed nosem xD, nie to nie, dalej jest nr 3, czyli.
3. BMW - tu zonk, bo liczyłem, ze wsiądę do 1,2,3 w fajnych wersjach. No to się przeliczyłem, bo BMW wystawiło 4 samochody na krzyż i postawiło bramkarzy na wejściu, przez co kolejki były niesamowite. Zerknąłem z daleka na 5 i ruszyłem dalej do Audi.
4. Tu oprócz nowej A6, która jakoś mnie nie zachwyciła stało to czego szukałem, rs3, rs4, rs5. Mnie interesuje s3, ale rs3 to wizualnie będzie to samo, wiec idę, ciągnę za klamkę i zonk xD zamknięte. Pytam gościa z obsługi (zależało mi, żeby na goraco porównać z cla chcociazby), a ten, ze dziś auta zamknięte xD. Po co ciągnąć samochody na targi motoryzacyjne i nawet ich nie otworzyć??? Z daleka to na ulicy albo na YouTube sobie obejrzę. Dobra, nie chcecie potencjalnego klienta to spadam dalej, dodam tylko, ze spędziłem kilka minut w okolicach rs3 sedan w błękitnym kolorze i był to chyba najmocniej komplementowany samochód, który oglądałem.
5. Jaguar - widziałem kiedyś na youtube test XE, może akurat będzie. „Selekcja” jak u BMW, ale kolejka mniejsza wiec po chwili byłem przy samochodzie. Ładny, wnętrze fajne, ale to chyba wszystko co mogę powiedzieć o tym samochodzie.
6. Moje osobiste gwiazdy wieczoru, czyli Peugeot -w sumie to wszystkie.
Ostatni raz interesowałem się peugeotem przy okazji premiery 406 coupé i samozapalających się 307. Taka bezpłciowa, francuska marka.
Wiem, ze pierwsze skrzypce będzie grać 508, która zdążyła mi zawrócić w głowie na przedpremierowych filmikach. Ostatnio odkryłem, ze 3008 tez ma fajne wnętrze to zrobię sobie z niego taki aperitif przed daniem głównym. I wiecie co? To wnętrze jest zajebiste. Wielki szacun do peugeota, ze się nie boi i próbuje zrobić coś po swojemu. Mała, spłaszczona kierownica, metal, materiały naprawdę dobrej jakości, ten design!pierwszy raz od mercedesa się uśmiechnąłem :) ale, ze suva nie kupię nigdy to idę punktu finałowego. Po drodze trafiam na tyłek czarnej 308gti, jak to dobrze wyglada! W sumie to bardzo dobrze! Ale pamietam, ze brzydziło mnie wnętrze, zwłaszcza pusta, plastikowa konsola środkowa. Wsiadam do środka i jest conajmniej dobrze. Znowu dobre materiały, wyświetlacz działa sprawnie, ta metalowa gałka zmiany biegów i sama dźwignia wskakujaca z lekkim, fajnym oporem w każdy z 6 biegów. Siedziałem za kierownica i się uśmiechałem sam do siebie, wyobrażają sobie jak robię redukcje przed zakrętem tym świetnym lewarkiem. I ta konsola w sumie nie jest taka brzydka już xD. Do tego panoramiczny dach, który tez robil mega robotę i zacząłem sprawdzać ilość miejsca z tylu i w bagażniku. Serious bussiness :) Peugeot, proszę, włóżcie tam wnętrze od 3008, napęd przeboleję, bo aż tak naiwny nie jestem żeby liczyć na 4x4 we francuskim kompakcie i idziemy do stolika podpisać umowę :)
No i jest ona! Nowa 508! Tłum olbrzymi, ale nie odpuszczę sobie, będę czekał jak prawdziwy Polak za komuny. Szczerze to przód bez szału i polotu, tył fajny, ale tez bez jakiegoś wow, ale to wnętrze!!! Te elektroniczne zegary z mega płynna animacja i systemem night vision, ten szybko reagujący ekran środkowy z aluminiowymi, lotniczymi przyciskami pod spodem. I to wyprofilowanie przed pasażerem w miejscu schowka i poduszki powietrznej!!! Czułem się jakby za chwile koła miały się złożyć, a samochód z pasażerami miał się unieść i wlecieć na powietrzna autostradę jak w Piątym Elemencie. To jest prawdziwy XXI wiek.
Jeszcze raz brawo Peugeot
7.Alfa Romeo - śmieszą mnie żarty o lawetach użyte w dobrym momencie, ale jestem tez #alfaholicy 100%, kilka tygodni temu byłem w salonie Alfy i oglądałem błękitna Veloce z czarnym wnętrzem żółtymi zaciskami. I się zakochałem, wiec dziś szedłem tylko odświeżyć to uczucie. I wiecie co? Jak z zewnątrz dalej robiła robotę tak środku, po Peugeocie i Mercedesie było jakoś tak smutno,szaro, jakby ktoś nagle zrobił czarno-białe zdjecie poprzednim samochodom. Szybko wysiadłem i nie wiem co o tym myśleć. Taka Giulia była do tej pory na pierwszym miejscu mojej listy.
8. Kia -interesujący tylko Stinger, ale oczywiście zamknięty, wiec szybki rzut oka przez szybę i to samo co w przypadku Alfy, na tle tego co widziałem wcześniej to jakoś bez szału.

Na koniec mała dygresja. Po drodze byłem jeszcze na stoisku Skody, bo chyba się starzeje i zaczynaja mi się skody podobać, zwłaszcza superb w tak zwanym wypasie robi robotę. Siedziałem w octavii i superb i chce powiedzieć, ze tez raczej sobie skody nie kupię, ale nie rozumiem tego hejtu chociażby tu na mirko na Skodę. Co by o niej nie mówić, nazywać kura albo ubogim vw to wnętrza ma zaprojektowane tak, ze w dobrze wyposażonych wersjach chce się tam po prostu spędzać czas. Wszystko jest ładne, spokojne, bez ekstrawagancji, ale przytulne i cieple. Gdybym nie oczekiwał od samochodu emocji to czulbym sie w szkodzie świetnie, trochę jak w domu. Nie rozumiem ludzi, którzy twierdzą, ze ich 10,15 letnie samochody są lepsze od takiej skody. Nie są i nigdy nie będą.
#motoryzacja #samochody
  • 12
  • Odpowiedz
tldr ; Mirku foty wrzuć a nie 2 x A4 tekstu. Tam się jedzie oglądać, bo dotknąć ani wsiąść pewnie nie pozwolą bo te konstrukty pewnie droższe niż apartament w centrum Wawy
  • Odpowiedz
@zavisha: Czytam i widze,ze nic sie nie zmienilo. Wystarczy podjechac do Lipska i 10x lepiej. Miazdzaca wiekszosc aut dostepna z jazdami testowymi. I to bardzo czesto bez nikogo z obslugi. Wszystko pootwierane. Do tego masa fajnych fakultetow jak: drifty, ciezarowki, oldtimery, off road , knkursy itd..

Kibicuje naszym impreom , ale z przykroscia stwierdzam,ze startu nie mamy do Lipska
  • Odpowiedz
  • 0
@snwptest: foty znajdziesz lepsze w dziesiątkach relacji, ja chciałem się podzielić odczuciami i tak jak sam powiedziałeś pojechałem tam oglądać i dotykać, a nie robić zdjęcia.
@bigger: byłem na tych targach dwa lata temu i jedyne co się zmieniło to modele samochodów xD w sumie takie targi to bez sensu, bo na 100 osób, które pojechało zrobić sobie foteczka przy wypasionym mercu czy porsche na pewno będzie kilku, którzy chcą
  • Odpowiedz
  • 0
@ScaRRyMaN: skrót myślowy, a i ściana tekstu wyszła plus przy sobocie korekta zawiodła. Obaj wiemy, ze teraz u Alfy jedyny gorący temat to Giulia ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@zavisha też nie wiem co ludzie mają do Superb. Niby niezbyt ciekawy itd, ale kupiłbym. I to, że jeżdżę Skodą, nie ma tu nic do rzeczy, bo sądząc po mojej to Skody należałoby unikać.
  • Odpowiedz
@zavisha: Jednej rzeczy nie rozumiem, po uj komu targi gdzie nie można wsiąść i wymacać auta z bliska? Jak wygląda to można zobaczyć na zdjęciach albo na ulicy. Już wiem że jak kiedyś będę się na jakieś wybierał to z Poznaniem lepiej sobie dać spokój i jechać za granicę.
  • Odpowiedz
@zavisha: na dniu prasowym było wszystko otwarte (no może poza AMG project one, brabusem, i8 i NSX
), wejść do bentleya czy rollsa też nie było problemem.
Problemem za to jest sporym ilość zwiedzających w pozostałe dni i ich podejście - a raczej brak poszanowania samochodów, pamiętam że na targach w Poznaniu w 2011 czy 2010 w momencie jak ja je oglądałem, to żadnym aucie już nie było zapalniczek, a w
  • Odpowiedz
@zavisha: Byłem w piątek i np. Stinger był otwarty tylko dość oblegany, w sumie do większości samochodów można było wsiąść tylko praktycznie do każdego trzeba było czekać a w godzinach popołudniowych do każdego samochodu kolejka. Pierwszy raz byłem na takich targach, ale pamiętałem komentarze po ostatnim Motor Show i narzekania że samochody pozamykane, że w Genewie to nawet do Rolls Royce można wsiąść itd, przez to byłem trochę sceptycznie nastawiony pod
  • Odpowiedz
@zavisha: nie zgodzę się do końca z Tobą, BMW nie robiło selekcji, zwyczajnie każdego wpuszczali do swojej „strefy”, a tam udostępnili swoje najdroższe modele i8( rzeczywiście nie można było wsiąść), M5, M760Li plus x2,x4, 530e , chętnie rozmawiali o samochodach. Największe chamstwo to na stoisku Range-ów widziałem. Otworzony Velar i ludzie stoją(w tym ja), żeby usiąść popatrzeć i nagle chłopak z obsługi rzuca „ no są auta z większa ilością miejsca”
  • Odpowiedz