Wpis z mikrobloga

Szczerze przeraża mnie podejście niektórych mirków do ślubu. Gościu wspomina we wpisie, że się żeni, wpis skupia się na braku znajomych/ przyjaciół a na co patrzą mirki z komentarzy? Na fakcie, że się żeni i odradzają mu to. Przy czym fakt ślubu nie jest głównym tematem wpisu, jest tylko wspomniany by podkreślić samotność społeczną biednego Mirka (brak kawalerskiego).
Jakie argumenty podają mirki by się nie żenić?
- statystki rozwodów - no tak bo najlepiej cały czas być samemu bo STATYSTYKI wskazują, że jest dużo rozwodów/rozstań.
- Hehe sam mam 21 lat, jestem sam a całe dnie spędzam przed kompem i jest spoko - a potem płaczą tacy pod tagiem #przegryw #tfwnogf jacy to oni biedni, kobiety takie złe. Żeby poznać kogoś fajnego to trzeba się ruszyć sprzed kompa, ba, w ogóle żeby kogoś poznać trzeba się ruszyć i wykonać jakieś działanie by później nie pisać jako facet przed 30-stką na portalu ze śmiesznymi obrazkami "jestem przegrywem, przez tyle lat sobie nikogo nie znalazłem".

Nie wygląda na to, by którykolwiek z komentatorów tego typu w ogóle brał pod uwagę to, że Mirek, który się żeni, może być szczęśliwy w tym związku, że chce zostać mężem swojej partnerki. To jest aż przykre.

#logikaniebieskichpaskow #feels #zalesie
  • 65
@Nezukine: Masz mały przekrój społeczeństwa tutaj. Dla rozsądnych facetów (takich jak ja na przykład ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) czymś oczywistym jest, że szuka się tej jedynej, z którą się bierze ślub(ja wezmę kościelny ofc), ma potomstwo i trwa, niezależnie od okoliczności.

Oczywiście, łatwo wpieprzyć się na minę, łatwo zostać oszukanym, wych**anym, niemniej wystarczy zwykła ostrożność i czasem chłodne spojrzenie, jak przy szukaniu wymarzonego Passata w tedeiku
@Nezukine

- statystki rozwodów - no tak bo najlepiej cały czas być samemu bo STATYSTYKI wskazują, że jest dużo rozwodów/rozstań.


To jak się nie ma ślubu to nie można być razem xDDDD ?

Nie wygląda na to, by którykolwiek z komentatorów tego typu w ogóle brał pod uwagę to, że Mirek, który się żeni, może być szczęśliwy w tym związku, że chce zostać mężem swojej partnerki. To jest aż przykre.


Dziwisz się,
@Nezukine: a po co komu w dzisiejszych czasach ślub? Osobiście znam parę osób które nawet... Rozwiodły się dla socjala. Samotna mamusia może ciągnąć rząd jak chce, dochód ojca nie wlicza się jej do majątku więc dostaje więcej na dziecko, może jeszcze mopsy poodwiedzać itp xD To nie jest kraj dla normalnych ludzi, jak chcesz żyć normalnie to tylko ci #!$%@?ą podatkami i nawet do żłobka dziecka nie wpuszczą, jak jesteś patologią
@Jarmuzyd Nie da się mieć romansów i przygód w wieku 21 lat jak się siedzi przed komputerem xD
@gadatos mmoże nie jest łatwe ale imo wystarczy nad sobą popracować a nie cały czas się użalać i wymawiać fobią
@Pan_Wiechu jak dla mnie intercyza w małżeństwie to podstawa
@Flypho dlatego zwykłe bycie parą też ujęłam we wpisie pod słowem "rozstanie" i chodziło ogółem o bycie samemu bo przecież statystyki mówią że ludzie się
@Nezukine: Ślub to tak #!$%@? koncept, że chyba bardziej się nie da. "Kochanie, kocham cię tak bardzo że aż chyba zaangażuję w to rząd żebyś nie mogła ode mnie odejść".

Ślub służy wyłącznie zabezpieczeniu interesów KOBIETY. Facet nie ma z tego żadnych benefitów. Małżeństwo na chwilę obecną jest zbędne i bezcelowe, korzystniej jest po prostu żyć razem, bez żadnych papierków i majątkowych komplikacji.
@anissyrebokka: Sporo zależy od tego kiedy zaczął się związek- znam kilka szczęśliwych par, które są razem od czasów gimnazjum i ślub brali własnie w okolicach 21 lat, najczęściej już po kilku latach wspólnego mieszkania- takie pary docieranie i kłótnie po wspólnym zamieszkaniu mają już za sobą, więc czemu nie?
@Dzolejro Myślę, że dla pewnych jednostek ślub jest pewną wygodą psychiczną i dlatego chcą się wiązać umową małżeńską. Nie mi to oceniać. Imo jak ktoś już sobie wszystko przemyślał i zdecydował to czemu nie? Dlaczego wiele osób na mirko chce go od tego odwieść? Szczególnie że facet napisał, że zna wady ślubu i wgl ale jednak chce.
Co do drugiej części wypowiedzi to mocne xDDDDDDD bo to jest zbyt prawdziwe w części