Wpis z mikrobloga

@Altru: jestem z rodziny wielodzietnej, swego czasu biednej bardzo. jedyny socjal, jaki u mnie był, to taki z gminy - progi dochowe do niego były tak niskie, że żeby go dostać, to trzeba było jeść ziemię - no okej, mają prawo sobie ustalać progi, jakie chcą. ale smutne jest to, że, pewnie podobnie do wielu innych rodzin, na nic innego nie mogliśmy liczyć, bo zamiast wychowywać się w patologicznej, rozbitej rodzinie,
Miałeś te pieniądze kiedykolwiek na swoim koncie, że nazywasz je swoimi?


@HAL__9000: Wypracował je, więc są jego.
-Panie policjancie! Kurier ukradł mój laptop, który kupiłem na Allegro!
-A miał pan tego laptopa w rękach?
-No nie, bo do mnie nie doszedł... Bo go kurier ukradł.
-Panie, no to to nie był Pana laptop, nikt Panu nic nie ukradł

Jak Ci pracodawca nie przeleje wypłaty, to też spoko? Nie miałeś tej kasy
@TamamShud: #!$%@? koleś opisałeś po prostu socjaldemokrację na zachodzie Europy xD


@voor: Bzdura do potęgi.

Gdyby to co pisałem było tak jak na zachodzie, pieniądze dostawali by jedynie pracujące jednostki, a nie rodziny które nie pracują od pokoleń dzięki zdegenerowanemu systemowi socjalnemu.

Różnica pomiędzy socjałem jest taka, że socjał daje każdemu (czyli patrząc na to co robi PiS, również patologii która tkwi w matni głupi>biedny>głupi).

Safety net to po prostu
@TamamShud

Dlatego zamiast socjalizmu powinien być system który nagradza najbardziej przedsiębiorczych i pracowitych ludzi, tak aby mieli więcej zasobów i było ich stać na więcej potomstwa - co w perspektywie kilku pokoleń sprawi, że większość populacji miałoby przodka który miał poprawny zestaw wartości.


Praktyka pokazuje że ludzie ponadprzeciętnie bogaci nie chcą mieć dzieci, a jak już to mają jedno. Twój wpis to zwykła utopia ¯_(ツ)_/¯
tylko przypominam jak wygląda prawdziwy i twardy kapitalizm xD

jeśli myślicie, że bylibyście tym szczęśliwym 1%, który zachowywałby w kieszeni 99,9% tego co zarobił, założył biznes paróweczkowy i sprzedawał paróweczki na ulicy i po roku otworzył Paruvex sp. z.o.o. i zatrudniał 1500 osób, to jesteście tak łatwowierni i głupi, że patusy ciągnące 500+ to są przy was wykształcone i mądre osoby xD
Pobierz niochland - tylko przypominam jak wygląda prawdziwy i twardy kapitalizm xD

jeśli m...
źródło: comment_KCG75pgl8fJV2Q3T32rAc2TZWCF1EuKM.jpg