Wpis z mikrobloga

Frustracja, bo kryteria przyjecia do zlobka eliminuja moja rodzine na dzien dobry. Niestety:

-place za duze podatki zeby korzystac ze zlobkow ktore sa z tych podatkow fundowane
-wzialem z zona slub
-nie bije zony any dziecka
-oboje z zona pracujemy

Najbardziej mnie chyba szlag trafia ze latwiej sie dostac jak rodzice nie pracuja. No karwia, jak nie pracuja to przeciez wlasnie maja czas sie swoim dzieckiem zajac chyba, co? A jak my z zona tyramy normalnie to zlobek sie nie nalezy, tylko jeszcze na prywatny trzeba sie wykosztowac albo opiekunke (koszt od 1k cebulionow miesiecznie). Jak chcecie robic polityke prorodzinna to tu jest pole do popisu a nie jakies poronione 500+.

  • 246
  • Odpowiedz
@Haqim: Hej, "pocieszę Cię". Zapisywałem właśnie córkę do przedszkola publicznego (generalnie jakbyś mnie zapytał pół roku temu to bym powiedział, że tylko prywatne mnie interesują, ale mam 80m od domu publiczną placówkę, przeszedłem się tam, pogadałem z opiekunkami i dyrekcją, obejrzałem i uznałem, że w sumie niczego tam nie brakuje, a co będę 1600/m płacił bez sensu) i mam wszystko prawie wymaksowane w punktacji, no bo tak - mój pit
  • Odpowiedz
@Haqim: Tez to od niedawna przerabiam. W Warszawie jeszcze się chwalili, że dadzą tym co się do publicznego żłobka nie dostaną dadzą przynajmniej bon 400 pln na prywatne. ALE! znowu #!$%@? ich mać kryterium dochodowe. Szkoda, że nie mogę obniżyć dochodu właśnie o te #!$%@? 1500 pln które kosztuje żłobek, może wtedy oddaliby mi 400pln moich podatków.
Moja chciała się złapać na program "powrót do pracy" (aktywizacja matek po macierzyńskim)
  • Odpowiedz
@Haqim: Nie od dziś wiadomo że w niektórych miejscach zgłoszenie o przyjęcie fo żłobka trzeba złożyć zaraz po urodzeniu dziecka.
A odkąd pamiętam za żłobki i przedszkola i tak się płaci.
  • Odpowiedz
@Haqim: chciałem zapisać córkę do żłobka była na 33 miejscu w kolejności przyjęcia. Pozostał mi tylko żłobek prywatny 650 cebulionów miesięcznie + 200 za wyżywienie. Masakra - tego 500+ to by nawet nie starczyło na opłaty nie mówiąc, że mi się nawet nie należy bo mam jedno dziecko.
  • Odpowiedz
ak chcecie robic polityke prorodzinna to tu jest pole do popisu a nie jakies poronione 500+.


@Haqim: LOL. Beka z ludzi którzy myślą że 500+ to polityka prorodzinna a nie kupowanie głosów biednych ludzi xD
  • Odpowiedz
@Haqim: przecież to co piszesz jeśli jest prawdą to to jest jakaś kpina. Wrzuć tutaj zasady rekrutacji obowiązujące w Twoim mieście jak możesz.
U nas w Gdańsku jest łatwiej wg kryteriów, ale i tak mój syn 23mc jeszcze się nie dostał.

13. Pierwszeństwo w przyjęciu do żłobka, wynikające z uchwały Nr X/ 137/11 Rady Miasta
Gdańska z dnia 28 kwietnia 201 Ir., mają dzieci:
a) z aktualnym orzeczeniem
  • Odpowiedz
No jak tak tyracie i płacicie te ogromne podatki, to chyba stać was na ten #!$%@? prywatny żłobek?

Jeszcze się popłacz, że w noclegowni bezdomni mają miejsce za darmo, a ty musisz za hotel płacić. Albo że w kościołach dają czasem za darmo zupę dla potrzebujących, a twoja żona (dyskryminowana, bo pracuje), musi kupić ćwiartkę kurczaka za 8zł.


@bolo1: klnięcie nie sprawia, że inni odbierają cię jako mądrzejszego, raczej odwrotnie

On nie narzeka na to kupowanie jedzenia, tylko pokazuje, że zachowania typu rozwodzenie się dla pewnych profitów, praca na czarno są premiowane. Sądzę, że autor wypowiedzi nie miałby nic przeciwko gdyby ułatwiano zycie samotnym matkom(szczególnie wdowom) a nie tym udawanym albo gdyby miejsce poszło do rodziny, gdzie jeden rodzic nie pracuje ze względu na to, że drugie młodsze dziecko jest
  • Odpowiedz
@Haqim: Zawsze należy sobie zadać pytanie: Czy jestem elektoratem partii rządzącej? Ty najwidoczniej nie jesteś (Twoja żona pracuje i płacisz wysokie podatki). W związku z tym, skoro i tak nie zagłosujesz na PiS to dlaczego PiS miałby Ci w czymkolwiek pomóc? Tzn. ja wiem dlaczego powinien ale z ich perspektywy inwestowanie pieniędzy którymi administrują w ludzi, którzy na nich nie zagłosują jest po prostu nieracjonalne. Taniej i łatwiej im jest
  • Odpowiedz
@Haqim: Jeśli Cię to "pocieszy", to w Irlandii sytuacja podobna ze sponsorowaniem patologii, z tym nie jeśli chodzi o żłobki (nie ma publicznych, tylko prywatne, 1000 EUR miesięcznie od dziecka, gdzie pensja minimalna to 1500 EUR miesięcznie, średnia coś koło 2500 EUR), a mieszkania. Wynajmuję 3 pokoje w dobrej dzielnicy, płacę 1450 EUR miesięcznie (i tak tanio, bo długo wynajmuję - normalna cena to teraz 1700 EUR tutaj). Płacę w
  • Odpowiedz
wspiera tylko swoich wyborców.


@kabasyl: lol... a niby czemu mieliby wspierać wyborców innych partii skoro nie głosowali na nich?

@Haqim: skoro tyracie to powinno być was stać na żłobek. A jeżeli nie, bo np. żona zarabia 500 zł to chyba lepiej się zwolnić i opiekować dzieckiem, zamiast wydawać 1000 zł na złobek.
  • Odpowiedz
@Haqim wiem co czujesz Mireczku. Dokładnie to samo u mnie. Za dużo zarabiam i oboje pracujemy, żadnej błękitnej karty nie mam i nijak się młody do żłobka nie dostanie.
To jest #!$%@? chore, że jak oboje rodziców jest bezrobotnych to jeszcze żłobek za darmo dostaną. Tylko po cholerę im żłobek dla gówniaka? Żeby się mogli więcej #!$%@?ć na melinie?
  • Odpowiedz