Wpis z mikrobloga

Frustracja, bo kryteria przyjecia do zlobka eliminuja moja rodzine na dzien dobry. Niestety:

-place za duze podatki zeby korzystac ze zlobkow ktore sa z tych podatkow fundowane
-wzialem z zona slub
-nie bije zony any dziecka
-oboje z zona pracujemy

Najbardziej mnie chyba szlag trafia ze latwiej sie dostac jak rodzice nie pracuja. No karwia, jak nie pracuja to przeciez wlasnie maja czas sie swoim dzieckiem zajac chyba, co? A jak my z zona tyramy normalnie to zlobek sie nie nalezy, tylko jeszcze na prywatny trzeba sie wykosztowac albo opiekunke (koszt od 1k cebulionow miesiecznie). Jak chcecie robic polityke prorodzinna to tu jest pole do popisu a nie jakies poronione 500+.

  • 246
  • Odpowiedz
1k zł za prywatny żłobek


@lagrande: w Krakowie (po dotacjach) za żłobek prywatny mniej więcej tyle się płaci (dokładniej to 2 lata temu płaciłem 700zł na miesiąc w prywatnym).
  • Odpowiedz
@Haqim: co zrobisz, sporo Polaków, a szczególnie takich podatnych na wpływy (czyt. patologia) dostała zastrzyk finansowy i wsparcie. Za jakiś czas pójdą grzecznie do urn i oddadzą głos na obecną partię. No bo nam dużo dali to czemu nie ;) I tak oto będą dalej rządzić.
Moi bratankowie też się nie dostali, bo brat i bratowa pracują. Ale mogę ci odpowiedzieć na pytanie czemu tak jest. Przedszkola to tłumaczą tym,
  • Odpowiedz
@kabasyl: Jaki PiS kolego? Ten stan rzeczy jest w naszym pięknym kraju od lat i przetrwał niejedną partię, gorzej, że nikt nie postanowił się tym zająć po dziś dzień.
  • Odpowiedz
@Haqim i to jest powód na aferę. Nie z taki rzeczami wspólnie sobie tutaj radzilismy, może zacznijmy wspierać jakieś ustawy, albo chociaż naciskać na zmianę istniejących.
  • Odpowiedz
@yourij: ja teraz wysyłam Młodego do prywatnego i też 700 zł plus wyżywienie, ale były droższe też brane pod uwagę, finalnie ten wygrał ze względów geograficzno-pedagogicznych. Wrocław.
  • Odpowiedz
Jak to jakich? Nie wyobrażasz sobie, że ktoś zarabia dużo mniej od ciebie i też nie ma z kim zostawić dziecka?


@RatKing: Oczywiście że wyobrażam i jak najbardziej uważam, że takie osoby powinny mieć pierwszeństwo. Tyle, że nieraz kryteria są właśnie takie, że żłobek dostanie osoba BEZ pracy.

Rodzice z niecierpliwością czekali na otwarcie nowych żłobków na Białołęce. Teraz są rozczarowani. Trzy z czterech oddanych do użytku placówek przyjmą tylko
  • Odpowiedz
@Haqim: musisz zrozumieć jedno. PiS nie działa by komuś pomóc, tylko by zapewnić sobie koryto na kolejne lata. Motłoch będąc beneficjentami Programów+ im to zapewnia, a Ty jak w siebie zainwestowałeś, jesteś ogarnięty i się starasz to państwo Cię #!$%@? na sto sposobów... ot polityka u nas. Jak się starasz, to masz #!$%@?...
  • Odpowiedz
@Haqim: mirku, przerabiałem temat i odpuść sobie pato żłobek publiczny, gdzie dodatkowe punkty mają pato dzieci z FAS-em, od których Twoje by się uczyło tylko patologicznych nawyków. Nawet jakby cudem się dostało to i tak byś dopłacał jeśli zarabiasz więcej i zsrobki wychodzą więcej niż 850pln netto/os. A dopłacać 550 czy ile tam teraz złotych i sie #!$%@?ć nie warto, bo za ok. 900-1100 masz porządny żłobek z jakimiś rytmikami
  • Odpowiedz
No jak tak tyracie i płacicie te ogromne podatki, to chyba stać was na ten #!$%@? prywatny żłobek?

Kasę zarabia, to reszta ludzi i ich potrzeb go gówno obchodzi. Horyzont kończy się na czubku własnego malinowego nosa. Nie interesuje takiego ograniczanie patologii, która go otacza. Przez taką mentalność w kraju zawsze będzie gnój.


@bolo1: A przez Twoją mentalność kiedy patologia będzie subsydiowana a normalni, produktywni ludzie karani niewspółmiernie wysokimi podatkami
  • Odpowiedz
@RandomowyMirek: > Źródło, albo kłamiesz.

@RandomowyMirek: U mnie jest podobnie jak u OPa, ale w temacie przedszkola. Ślub, dwójka dzieci, oboje pracujemy i płacimy podatki w miejscu zamieszkania. I przy składaniu wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola usłyszałem, że bardzo fajnie, że przyniosłem od razu wszystkie wymagane dokumenty, bo to się rzadko zdarza, ale w związku z tym, że "nie jesteście patologią" to na miejsce nie ma co
  • Odpowiedz