Wpis z mikrobloga

  • 198
Dla wszystkich, którzy myślą, że picie w ciąży nie jest głupim pomysłem. Jest katastrofalnie głupi, polecam obejrzeć i pokazać innym.
pogop - Dla wszystkich, którzy myślą, że picie w ciąży nie jest głupim pomysłem. Jest...
  • Odpowiedz
  • 17
@MrFruu: to akurat nie jest madkowanie. To oznacza zaburzenia u dziecka. Można się oczywiście pośmiać, ale picie w ciąży jest dużym problemem w Polsce niestety przemilczanym i marginalizowanym.
  • Odpowiedz
  • 11
PS. Ten obrazek jest w sumie mądrzejszy niż się pozornie wydaje. Dziecko pije bowiem razem z matką, mają takie samo stężenie alkoholu we krwi. Różnica jest taka, że płód nie ma wykształconej wątroby, by się tego alkoholu ze swojego ciałka. Alkohol w tym czasie zaburza jego rozwój, może zostać uszkodzony mózg w różnych obszarach, a także inne organy lub częściowo ciała. Zasadniczo więc dziecko pije razem z matką.
  • Odpowiedz
  • 17
@Mnichuy: wiem, że mem, że heheszki tylko, ale z racji gorących wolę o tym napisać, bo według badań, około 30% kobiet w Polsce pije jakiś tam alkohol w ciąży, większość z nich myśli, że to nic złego, a niektóre myślą, że czerwone wino to nawet sprzyja zdrowiu dziecka XD . To pokazuje, że przypominanie o problemie nie jest bezsensowne. Jeżeli powyższym filmem trafię do choć jednej niedoinformowanej kobiety, to już było
  • Odpowiedz
@pogop: myślę, że dużo gorszym problemem są matki palące, które twierdzą, że rzucenie zaszkodzi dziecku :/ Nie widziałam nigdy "normalnej" ( w sensie nie patologicznej karyny) kobiety w ciąży, która piłaby alkohol. Niestety wielokrotnie widziałam te same kobiety, które w ciąży paliły.
  • Odpowiedz
@Mnichuy: wiem, że mem, że heheszki tylko, ale z racji gorących wolę o tym napisać, bo według badań, około 30% kobiet w Polsce pije jakiś tam alkohol w ciąży, większość z nich myśli, że to nic złego, a niektóre myślą, że czerwone wino to nawet sprzyja zdrowiu dziecka XD . To pokazuje, że przypominanie o problemie nie jest bezsensowne. Jeżeli powyższym filmem trafię do choć jednej niedoinformowanej kobiety, to już było
  • Odpowiedz
@agataen: czemu ma zaszkodzić rzucenie wg nich? Ze organizm się będzie oczyszczał i toksyny zaszkodzą dziecku? Bo takie tłumaczenie sluszalam, ale może są inne
  • Odpowiedz
myślę, że dużo gorszym problemem są matki palące


@agataen: no to niestety mało wiesz. Picie alkoholu jest gorsze nawet niż zażywanie większości narkotyków.
  • Odpowiedz