Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do tego znaleziska KAS (US) żąda wydania baz danych polskich giełd kryptowalut znana jest już treść pisma wysyłanego do giełd/kantorów kryptowalut. Jedna z giełd - BTCDuke (oraz właściciel kilku bitcoin bankomatów) - wrzuciła do Internetu skan dokumentu.

Więcej informacji na temat całej sprawy: Forum - Kryptowaluty.org.pl - Najnowsze wiadomości z giełd kryptowalut

źródło: [#]

#kryptowaluty #bitcoin
Pobierz BeCometA - W nawiązaniu do tego znaleziska KAS (US) żąda wydania baz danych polskich ...
źródło: comment_r5gGM9XBGpbyzdwHG2O53dlEqsIkKGGM.jpg
  • 14
Ta kara pieniężna do 10.000 zł to jest nic w porównaniu do ewentualnych strat giełdy w przypadku masowej ucieczki użytkowników po wydaniu przez giełdę ich danych temu KAS. Na miejscu właścicieli giełdy wolałbym przenieść się z działalnością za granicę i zapłacić tę karę, zwłaszcza że postępowanie w przypadku odmowy wydania danych może chwilę potrwać. BINANCE tak zrobiło jak japoński rząd zaczął na nich naciskać i raczej źle na tym nie wyjdą.
@sukablyat: mocna wypowiedź Sławomira Mentzena na swoim profilu gdzie wrzucił post oraz w/w zdjęcie

Dlatego byłoby bardzo miło, gdyby giełdy po konsultacjach z prawnikami, dobrze zastanowiły się, jakie informacje przechowują, jakie mają obowiązek przechowywać oraz które informacje musza udostępnić skarbówce.

A wszystkim innym użytkownikom kryptowalut muszę udzielić jeszcze raz tej samej rady: uciekajcie z polskich giełd kryptowalut. Przenoście się na zagraniczne giełdy, im dalej od Polski tym lepiej.


https://www.facebook.com/slawomirmentzen/photos/a.1014985511895985.1073741828.1002104843184052/1700330993361430/?type=3
@rosiv: a na kogo Ci młodzi zagłosują? PO, PIS, PSL, SLD, Nowoczesna, Kukiz? Cała ta sytuacja przypomina mi, jak kilka lat wstecz Kapica ścigał pokerzystów i zachęcał do czynnego żalu, każdego kto wygrał parę groszy.
@wjhub: Nie chcę mieszać polityki do tego tagu. Chodzi mi o to, że jak różne partie dostaną kopniaka od młodych to się może nauczą na przyszłość.