Wpis z mikrobloga

Co parę miesięcy zmieniam auto bo kupuje szroty na dojazdy po mieście. No i zazwyczaj złomuję jak się OC kończy. Tym razem postanowiłem jednak sprzedać bo żal mi było oddawać na złom. Jeździ, sekwencje gazową ma, parę drobnostek do zrobienia, takie pierdołki typu zmiana żarówki bo akurat wczoraj mi się spaliła.
No i właściwie to zawsze podchodziłem sceptycznie do memów o januszach handlarzach ale postanowiłem dzisiaj podzwonić po ogłoszeniach "kupie każde auto".
Od razu się zadeklarowałem, że za auto chcę 800 zł. Na złomie oferują mi 550 zł za to auto.
No i już paru januszy skreśliłem już przez telefon bo oferowali od 200 do 300 zł. Jeden chciał koniecznie przyjechać obejrzeć to przyjechał i stwierdził, że max 400 zł bo ostatnio kupił Lanosa w lepszym stanie za 500 zł.
No i tak przyjeżdża jutro laweta i zabiera mi dobrego Lanosa na złom. Troche żal ale żyjemy w kraju w którym niestety nie da się zarobić na sprzedaży auta na części. Wszystko w imie "ekologii".
#januszebiznesu #janusze #januszemotoryzacji #motoryzacja #zlomowanie #gorzkiezale
  • 29
Troche żal ale żyjemy w kraju w którym niestety nie da się zarobić na sprzedaży auta na części.


@ktosiex: zarejestrowane auto na części może kupić tylko stacja demontażu pojazdów, bo inaczej się go nie wyrejestruje
@ktosiex: @goferek: Z drugiej strony jakby można było wyrejestrować i demontować auta samemu to po lasach pełno byłoby samochodowych śmieci, a w rowach płynów typu oleje, płyny chłodzące itp. Januszowym firmom też zdarzają się różne grzeszki ekologiczne, ale przynajmniej nad firmami jest większa kontrola.
@igrek97 nie rozumiem, dlaczego kazdy przejaw przedsiebiorczosci jest tak na wykopie hejtowany.
Przeciez ci ludzie ponosza koszty prowadzenia biznesu, nikogo do niczego nie zmuszaja, oferuja zabranie nawet nie jezdzacego auta od klienta. Na calym cywilizowanym swiecie tak jest.
A w Polsce sa nazywani pogardliwie januszami. O co chodzi?
@goferek: Nie do konca prawda.
Mozesz kupic i wyrejestrowac tez. Tylko Ci policza za kazdy kilogram brakujacy. A zadna tajemnica nie jest,ze z ~50% stacji demontazu wystawi kwit za 100-200 zeta i pozwola bude sobie zostawic.
@benzdriver: Bo na złomie oferują 2x tyle bez gadania i oni sobie z tego sprawe zdają. To jest jawne naciąganie ludzi, którzy po prostu nie wiedzą o innej opcji albo są ulegli handlarzom. Poza tym, nie wiem czy widziałeś to co napisałem ale auto jest sprawne, jeżdżące, tylko OC mu sie kończy. 200 zł to jest jak splunięcie. Juz bym wolał nic nie dostać niż dać januszom za 200 zł.
@igrek97 to zrozumiale przeciez, ze ludzie chca zarobic. Nie ma w tym niczego zlego. Jak idziesz do pracy, to tez robisz to i dla pieniedzy. To jest tych ludzi praca. Z tego zyja. Nikt przeciez nikogo do niczego nie zmusza. Nie rozumiem tej pogardy dla prowadzacych jakies firmy...
@benzdriver nie byłoby źle gdyby to robili w normalny sposób. Skoro na szrocie są w stanie zapłacić 800 zł za auto z którego robią kostkę złomu to dlaczego takiemu Januszowi się nie opłaca takiego auta za te pieniądze kupić? Za części weźmie dużo więcej. Nie mówiąc o tym, że pewnie i tak go podszykuje i jeszcze za 2k sprzeda jako igła XD
Robienie z ludzi idiotów
@SpalaczBenzyny: A po co mam płacić skoro chce kupić inne? Wiesz, że w Niemczech można wyrejestrować czasowo samochód? I co? Stoją tam szroty na co drugiej ulicy?
Chciałem pozbyć się samochodu żeby posłużył komuś innemu skoro kupuje inny i żeby nie marnowało się sprawne auto idące na złom. Żale się bo auto nawet pognite nie jest, a nie mogę decydowac o swojej własności tylko państwo wie lepiej co mam zrobić.