Wpis z mikrobloga

Co parę miesięcy zmieniam auto bo kupuje szroty na dojazdy po mieście. No i zazwyczaj złomuję jak się OC kończy. Tym razem postanowiłem jednak sprzedać bo żal mi było oddawać na złom. Jeździ, sekwencje gazową ma, parę drobnostek do zrobienia, takie pierdołki typu zmiana żarówki bo akurat wczoraj mi się spaliła.
No i właściwie to zawsze podchodziłem sceptycznie do memów o januszach handlarzach ale postanowiłem dzisiaj podzwonić po ogłoszeniach "kupie każde auto".
Od razu się zadeklarowałem, że za auto chcę 800 zł. Na złomie oferują mi 550 zł za to auto.
No i już paru januszy skreśliłem już przez telefon bo oferowali od 200 do 300 zł. Jeden chciał koniecznie przyjechać obejrzeć to przyjechał i stwierdził, że max 400 zł bo ostatnio kupił Lanosa w lepszym stanie za 500 zł.
No i tak przyjeżdża jutro laweta i zabiera mi dobrego Lanosa na złom. Troche żal ale żyjemy w kraju w którym niestety nie da się zarobić na sprzedaży auta na części. Wszystko w imie "ekologii".
#januszebiznesu #janusze #januszemotoryzacji #motoryzacja #zlomowanie #gorzkiezale
  • 29
To taki sam argument jak z tym, że jakby dać ludziom dostęp do broni to by się wystrzelali. Pozwólmy ludziom decydować o swojej własności we własnym zakresie. A złomy w lasach też się zdarzają i bez tego.


@ktosiex: To nie jest ten sam argument, bo doświadczenie potwierdza, że w krajach, w których więcej ludzi ma broń nic strasznego się nie dzieje, pomijając wyjątki.

Natomiast w Polsce ludzie śmiecą, mają w dupie
@SpalaczBenzyny: Człowieku, taki janusz kupi szrota od naiwniaka za 200 zł, podreperuje go, opłaci mu OC za 400 zł i sprzeda za 2000 zł igłę. Ja jestem młodym kierowcą i nie mam nikogo kogo mogłem dopisać do dowodu. Jaki sens płacić 1600 zł OC na Lanosa? To są stare auta, wiadomo, że coś tam zawsze jest do zrobienia. Ale jeździ i jest sprawne. Jak ktoś oczekuję mercedesa to go kupuję. Ja
@ktosiex
@igrek97 ale nikt Was do niczego nie zmusza. To panstwo polskie juz predzej robi z Was idiotow i Was rucha wszelkimi oplatami bo nie mozecie nie zaplacic.
Ci handlarze proponuja a nie zmuszaja. Serio tak trudno to zrozumiec? I tak latwo kazdym kto prowadzi biznes pogardzac?
@ktosiex: lagunę moją 1 ostatnio na złom powiozłem a raczej po prostu nią pojechałem i postawiłem na wadze. Nie miała dziur, można było podnieść normalnie za "progi", nie zostawiała śladów oleju na parkingu, działała klimatyzacja i wszystko inne na prąd, miała sprawne hamulce. Chciałem sprzedać za cenę złomu bo mi było szkoda ale no niestety skończyła smutnie. Januszy handlarzy #!$%@?ć prądem!