Wpis z mikrobloga

Wczoraj rozmawiałem z kolegą, który prowadzi dużą firmę (zatrudnia 160 osób) zrobił zebranie w związku z zakazem handlu bo już nie mógł patrzeć na oszołomów co się w firmie cieszyli jak to fajnie ze mają wolne niedziele, a #pis i #dobrazmiana taka fajna, generalnie wszyscy się cieszyli jak @skinnydog: ze ich żona nie idzie do pracy ( ͡º ͜ʖ͡º)

Efekt?

W związku z tym ze będą już 3 niedziele wolne w tym miesiącu (święta dochodzą) zapowiedział ze zwolni 20 osób ponieważ nie będę już potrzebne, dodatkowo ci co zostaną będą zarabiać około 10-15% mnie ponieważ niedziele były liczone 150%...

Chyba już więcej nie zagłosują na PiS... odczują po portfelach to się obodzą

#zakazhandlu

Ludzie jak po pierwszym miesiącu zobaczą ze mniej przez to zarabiają to dopiero będzie płacz. #polityka
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@thestructor ktoś w Polsce płaci extra za niedzielę xd nigdy w to nie uwierzę xD


U mnie w pracy płaci się 400% za niedzielę. Ludzie bardzo chętnie przychodzą pracować w niedzielę. To samo z sobotami.
  • Odpowiedz
@eoeoeo : zmniejsza się, bo przez to w tygodniu pracowałoby więcej osób niż rzeczywiście jest potrzebnych, bo pracowaliby ci wszyscy, którzy normalnie by danego dnia pracowali i dodatkowe osoby, które normalnie pracowałyby w niedzielę, ale z przymusu są przerzucone na pracę w tygodniu gdzie będą wtedy niepotrzebne ze względu na np. ograniczoną liczbę stanowisk pracy.
  • Odpowiedz
wszystkie przemiany polityczne w Polsce od 1976 roku dyktowane były kryzysami gospodarczymi.
Jeśli wierzycie, że jakiś Janusz nie zagłosuje na pis i będzie ogłaszał rewolucję bo nie może zrobić zakupów w sklepie to, jesteście bardziej niż naiwni.

Do recesji będą trzymać władzę, zresztą gdy nadejdzie - do głosu pewnie dojdą nie utęsknieni eurokraci- lecz nacjonaliści prezentujący jeszcze gorsze podejście do ekonomii i polityki zagranicznej.
  • Odpowiedz
@thestructor no ty masz za to wielkie pojęcie o prowadzeniu firmy, skoro myślisz, że jakiś Janusz po 2 tygodniach już wygenerował zyski i straty i może sobie pozwolić na zwolnienie 20 osób XD Przecież wszyscy wiemy, że historyjka jest zmyślona i miała na celu podniesienie twojego ego i dowaleniu PiSu na portalu ze śmiesznymi obrazkami ....
  • Odpowiedz
@crest: a powiedz mi jaki jest sens ekonomiczny trzymać ludzi jak wiadomo ze niedziele zamknięte są i będą sklepy? Prowadzisz firmę? Nie masz o tym pojęcia. To jest minimum 50 tysięcy miesięcznie dodatkowych kosztow te 20 osób
  • Odpowiedz
@thestructor mało mnie obchodzą twoje spekulacje, fakty są takie, że żaden Janusz nie zwalnia 20 osób po pierwszych 2 tygodniach, jeszcze przed tym zanim dokładnie obliczy i wygeneruje straty i zyski. I nie wszyscy robili wcześniej w niedzielę, więc te 50000 to liczby z d--y wzięte. Wysmyl dzisiaj jakaś nowa historyjkę, może w niej będziesz bogaty biznesmenem który ma dziewczynę XD
  • Odpowiedz