Wpis z mikrobloga

Miraski, sprawa jest taka: wkrótce mam zamiar zrobić wywiad z detektywem działającym w jednej z najlepszych polskich agencji detektywistycznych specjalizujących się w tropieniu wałków gospodarczych, wywiadzie gospodarczym itd. Na dzień dzisiejszy nie podam, co to za firma, ale w wywiadzie będzie wszystko czarno na białym - mogę zdradzić, że pracuje tam wielu byłych funkcjonariuszy służb 3-literówych. Oczywiście miałem zamiar wrzucić to na Wypok, więc pomyślałem sobie, że fajnie byłoby spytać potencjalnych czytelników o czym chcieliby w takim wywiadzie przeczytać i zapodać najciekawsze pytania. Myślę, że to dobra okazja i możliwość, aby coś fajnego do opublikowania powstało. Zatem... dawajcie w komentarzach. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #bialekolnierzyki #gospodarka #policja #pieniadze
grafikulus - Miraski, sprawa jest taka: wkrótce mam zamiar zrobić wywiad z detektywem...

źródło: comment_Xtbsc9v0XO08nFQaSGpRcERfyYT1VuMk.jpg

Pobierz
  • 44
@grafikulus
1. jak nie dać się złapać.( ͡º ͜ʖ͡º)
2. kogo najtrudniej wytropić, np. z jakiej branży
3. o jakiego rzędu kwoty chodzi w prowadzonych przez nich sprawach ?
4. czy grożono im lub ich rodzinom ?
5. poproś o opis jakiegos ciekawego wałka :-)
to tak na szybko, jak cos sie przypomni dam znać, i prosze olej tych co chcieliby abys podawal dane konkretnych osob i
@danielemilka: czyta się dobrze, bo on stosuje wyważony styl, opisując temat, ktory natychmiast przyciąga uwagę - duże pieniądze (one przyciągają uwagę skutecznie, zaraz obok tematu seksu i śmierci; stąd reagujemy na newsy w dziennikach telewizyjnych o morderstwach i stąd widzimy roznegliżowane panie na reklamach blachodachówek Januszexu). Z pewnego źródła wiadomo mi, że to mitomaństwo i zabieg marketingowy, mający na celu wypromowanie pewnej gry planszowej, ale nie mogę zdradzić, skąd to wiem.
@grafikulus:
1. Przykłady ujawnionych wałków
2. Przykłady spraw, którym łeb ukręcono (nie wierzę byli pracownicy trzyliterowych agencji nie otrzymywali propozycji/nacisków (niepotrzebne skreślić)) z uwagi na ich poprzednią karierę.
3. Najpoważniejsza i/lub najciekawsza sprawa związana ze szpiegostwem przemysłowym?
4. Przykłady spektakularnej wtopy w trakcie śledztwa oraz dla równowagi - spektakularnego sukcesu