Wpis z mikrobloga

Miraski, sprawa jest taka: wkrótce mam zamiar zrobić wywiad z detektywem działającym w jednej z najlepszych polskich agencji detektywistycznych specjalizujących się w tropieniu wałków gospodarczych, wywiadzie gospodarczym itd. Na dzień dzisiejszy nie podam, co to za firma, ale w wywiadzie będzie wszystko czarno na białym - mogę zdradzić, że pracuje tam wielu byłych funkcjonariuszy służb 3-literówych. Oczywiście miałem zamiar wrzucić to na Wypok, więc pomyślałem sobie, że fajnie byłoby spytać potencjalnych czytelników o czym chcieliby w takim wywiadzie przeczytać i zapodać najciekawsze pytania. Myślę, że to dobra okazja i możliwość, aby coś fajnego do opublikowania powstało. Zatem... dawajcie w komentarzach. ( ͡° ͜ʖ ͡°) #bialekolnierzyki #gospodarka #policja #pieniadze
Pobierz grafikulus - Miraski, sprawa jest taka: wkrótce mam zamiar zrobić wywiad z detektywem...
źródło: comment_Xtbsc9v0XO08nFQaSGpRcERfyYT1VuMk.jpg
  • 44
@Black42ne: zależy od wielu czynników - przede wszystkim od zlecenia, czy jest to prosta sprawa, czy wymaga większego planowania. Zazwyczaj detektywi mają stawki od 100 pln za godzinę, z czasem się zwiększa. Znam ludzi, którzy wyliczają sobie robociznę od min. 4 godzin, bowiem krócej nie opłaca się im cokolwiek robić. Musisz ruszyć ludzi, obstawić nimi teren, paliwo też kosztuje - etc. Bywają zlecenia, gdzie pracuje się kilka dni, wtedy na czysto
1. Firmy A wyludzila 200mln w karuzeli Vat, ile % z tej kwoty jest w stanie wrocic do Skarbu Panstwa , jesli prowadzila ten proceder kompetentna osoba.
2. Czy ludzie z tej firmy doczekiwali sie pogrozek ze strony "seryjnego samobojcy"
3.Co wg Ciebie mozna zrobic by ukrocic proceder karuzeli Vatowych
4. Czy ktokolwiek grozil tobie lub twoim wspolpracownikom, byscie odpuscili swoje sledzctwo ?
5. Czy czesto zdarza sie by w takie karuzele
@grafikulus: Orientacyjnie jaki % osób z listy 100 najbogatszych w Polsce dorobiło się dzięki powiązaniom/współpracy/znajomościom z byłymi agentami WSI i czy ta lista odpowiada stanu faktycznemu.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@grafikulus: jaka jest opinia wśród ludzi z branży na temat Antoniego Macierewicza, w szczególności chodzi rzecz jasna o sprawę "listy macierewicza". Wartościowe będą zarówno opinia samych osób z którymi będziesz rozmawiać, jak i ich wizja tego, jak to wygląda w całym środowisku.
@grafikulus:

jakie są konkretne wymagania aby wejsć do branzy detektywistycznej? Przeszłość w 3-literkach wymagana, czy może da się wejść "z ulicy"?

Jakie umiejętności musi mieć dobry detektyw i jak są one weryfikowane w rekrutacji?
@grafikulus przyłączam się do pytania @broczapa i, dowiedz się czy:
1. Przekręty w PL to głównie masz kapitał czy są to naciski z zewnątrz.
2. Najgrubsza sprawa jaką się zajmowali i jak się zakończyła.
3. Kto im zleca pracę i czy zdarza się że są niezależnymi specjalistami organów państwa pośrednio lub bezpośrednio.
4. Kiedy sprawę uważają za zakończoną?
5. Jak radzą sobie z klientami "Januszami"
6. Czy mieli sytuację że się pomylili