Wpis z mikrobloga

@Hound: eee... to co napisałem w poście? 10 a 100 żarówek to taka analogia do zdjęcia z 2015 a teoretycznego z 2025.
@greatdrian: No właśnie zajebiśćie się znasz i dziękuje bo ja sam nie znałem oficjalnej nazwy tego zjawiska, za to nie rozumie tonu twojej wypowiedzi jakby przeczyła temu co napisałem.
@gerard-kowalski: @Dzieban: Nie mam nic do swojej obrony.
  • Odpowiedz
@Hubadev: Błędna analogia, zupełnie nie pasująca, właściwie trudno o gorszą. Rozdzielczość optyczna może być teoretycznie sprowadzona do atomów, a to nawet na kilka metrów nie jest jeszcze możliwe, a ty twierdzisz, że obecny poziom obserwacji plutona to już prawie szczyt osiągalnych możliwości?
Przemyśl to jeszcze raz
  • Odpowiedz
@Hubadev: Temat jest o obserwacji planety, więc o optyce, jeżeli piszesz o czymś innym to nie na temat.

tak samo jak między 05-15 ale już różnica między 2015 a teoretycznym zdjęciem z 2025 będzie znikoma(dla szarego odbiorcy)nawet jeśli rozwój technologiczny utrzyma swoje tępo.


@Hubadev: Zwyczajnie się mylisz. Jeżeli realna rozdzielczość zwiększy się o 50x to będzie to ogromna różnica dla zwykłego mirka. Twoja analogia jest błędna, bo tutaj
  • Odpowiedz