Wpis z mikrobloga

Saga o wiedźminie często porusza problemy rasizmu, są też wątki homoseksualne, hurr durr gwałco kulture i wciskają progresywny świat w polską proze. Fantastyczny świat z potworami, elfami i krasnoludami a tak wielu wykopkom przeszkadza to że jakiś aktor może być czarny. Co za ironia.

#wiedzmin #netflix #kultura #4konserwy #neuropa
Pobierz a.....7 - Saga o wiedźminie często porusza problemy rasizmu, są też wątki homoseksual...
źródło: comment_X0xA5amUtjr8mpBNLNFohnM6Wd9ctKP7.jpg
  • 91
@graf_zero: no spoko, a jakie tam są jeszcze nieścisłości bo nie oglądałem? Roland #!$%@? i kojarzę że go za to ostro jechali a nie za Elbę, więc słaby przykład, FF nowe tak samo, ogólnie dwa gnioty z tego co wiem i dwa seriale. To jakie nieścisłości były pominięte w narzekaniu na Pustą Koronę i Rycerzy Okrągłego Stołu?
O to chodzi że zarzuty fanów koncentrowały się na kolorze.


W kolejnym i kolejnym filmie obrońcy "wierności artystycznej" czepają się tylko i wyłącznie koloru aktora/aktorki.

@graf_zero: myślałem że rozmawiam z kimś kto widzi różnicę między tymi zdaniami. Pierwsze jest akceptowalne, drugie nie. Niestety się pomyliłem. Przepraszam i miłego wieczoru :)
@Helsantonio_Montes Co?? Masz ty w ogóle pojęcie o polskiej i słowiańskiej mitologii?? To że kilka nazw potworów się zgadza nie znaczy jeszcze że to było pisane na podstawie tej mitologii, jest kilka inspiracji ale wiele jest też zaczerpnięte z innych źródeł (np germańska mitologia czy też Tolkien). Generalnie uważam że niedzielni fani Wieśka powini zamknąć ryje lub przeczytać książki.
@MakuZo: No ale weź pomyśl tak na logikę jak to możliwe żeby naturalnym mieszkańcom państwa na północy w którym panuje raczej chłodny klimat wykształcił się ciemny kolor skóry ? Jedynymi czarnymi którzy mieliby tutaj sens byliby jacyś pojedynczy Zerrikańscy kupcy czy najemnicy ale z racji tego że to odległa kraina powinni być dosłownie nieliczni.
@Asterling: Emigracja, szlaki kupieckie, ośrodki kultur, studenci, czarodzieje i czarodziejki którzy manipulują światem według uznania również mogły takie kwiatki powodować. Oczywiście że native'y z Redanii kolorowi być nie powinni, a przynajmniej ja ich tak sobie nie wyobrażam, ale za to np. Novigrad wyobrażam sobie pełen różnokulturowych, kolorowych ludzi ;) Poza tym takie biało-białe wyobrażenie świata Wiedźmina bierze się pewnie stąd, że Sapkowski szczędził sobie na opisach tych odległych krain. Swoją drogą
@Primusek:

I po trzecie rasizm w Wiedźminie dotyczy relacji ludzie - nieludzie, więc po raz kolejny pytam co ma murzyn do elfa, albo żebyś zrozumiał co ma piernik do wiatraka.


Odpowiedź sama się nasuwa - lewacy to kryptorasiści, którzy uważają że osoby czarnoskóre to nieludzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MakuZo: Właśnie mi o to chodzi. Jeśli to będzie właśnie te największe portowe miasto w Królestwach Północy to taki widok jest zrozumiały. Ale jeśli zrobią murzyna, z któregoś z wiedźminów, z jakiegoś chłopa w jakiejś wiosce, albo innej postaci, którą spotyka Geralt na swej drodze to wtedy będzie to trudne do wytłumaczenia.
@dart22: No to niezły z ciebie widz skoro dla ciebie liczy się tylko historia. W takim razie polecam zamknąć oczy, włączyć audiobooka, a jak pojawią się jakieś opisy postaci to zaciśnij dłonie na uszach, żeby nie słyszeć jak wyglądają. Na twoim miejscu posunął się jeszcze dalej i w ogóle powiedział, że nie znaczenia, czy Geralt jest wysoki, czy niski, silny, czy słaby, bo w sumie historia jest najważniejsza. Jedno wielkie XD
@Primusek: A nie byłbyś ciekawy historii i szkoły ciemnoskórego Wiedźmina z krajów dzikich? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Potworów z jakimi się tam zmierzają?
Oczywiście to są skrajne przypadki i takie coś na pewno się nie pojawi. Ja osobiście chciałbym zobaczyć więcej akcji w tamtych regionach.