Wpis z mikrobloga

Saga o wiedźminie często porusza problemy rasizmu, są też wątki homoseksualne, hurr durr gwałco kulture i wciskają progresywny świat w polską proze. Fantastyczny świat z potworami, elfami i krasnoludami a tak wielu wykopkom przeszkadza to że jakiś aktor może być czarny. Co za ironia.

#wiedzmin #netflix #kultura #4konserwy #neuropa
Pobierz a.....7 - Saga o wiedźminie często porusza problemy rasizmu, są też wątki homoseksual...
źródło: comment_X0xA5amUtjr8mpBNLNFohnM6Wd9ctKP7.jpg
  • 91
@MakuZo: Raczej mała szansa że będzie ich interesować Sapkowski jeśli sobie nic wcześniej w kontrakcie nie zastrzegł :P Po co mają się męczyć z prawdą twórcy jeśli mogą sobie stworzyć własną xDDD Łatwiej tworzyć przecież scenariusz bez jakichś ograniczeń.
@Asterling Mówiłem o Bagińskim, poza tym masz ich za jakichś debili. Ludzie chyba zapomnieli że pracują nad tym choćby ludzie od The Expanse. Z resztą jeżeli tak się uparłeś w przeświadczeniu że to będzie kicha wypełniona murzynami i transwestytami to ja nie zamierzam ci na siłę zmieniać zdania. Ja myślę że za projektem stoją racjonalni ludzie i to wcale nie będzie tak złe jak sobie to wyobraża wykopowa husaria. Miłego wieczoru, spadam
@MakuZo: Nie mam pojęcia czy to będzie kicha ale na pewno takie twitty napełniają mnie obawami bo takie wykreślanie z listy rzeczy które trzeba zawrzeć by aby nikt się nie poczuł pominięty czy urażony dobrze się nie kończy. Ja np nie mam bólu tyłka że główną rolę w nowym star treku gra aktorka czarnoskóra bo to akurat pasuje do realiów ale tutaj niestety tak jak wyżej pisałem czarni ni w ząb
@Asterling mi też pasuję, na tym przykładzie tylko chciałem pokazać że jednak książka i serial czy film to inny sposób na opowiedzenie tych samych historii nie wszystko da się w 100% przełożyć z jednego na drugie. Po za tym są pewnie naciski ze strony osób wykładających pieniądze na dany projekt i czasem jak bardzo byś nie chciał to musisz obsadzić murzyna w roli do której nie pasuję zwłaszcza jak historia którą chcesz
@dart22: Zdaje sobie z tego sprawę i dlatego napisałem, że mogą takiego murzyna wcisnąć np. w Novigradzie. Niech ich będzie nawet kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu byleby nie zrobili postaci, które ewidentnie nie mogą być czarne czarnych (nie mylić z Nilfgardczykami ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
Generalnie czytałem i słuchałem wywiady z Bagińskim i wiem, że on zna, rozumie i kocha świat Wiedźmina, dlatego moja nadzieja wcale nie zgasła