Wpis z mikrobloga

Saga o wiedźminie często porusza problemy rasizmu, są też wątki homoseksualne, hurr durr gwałco kulture i wciskają progresywny świat w polską proze. Fantastyczny świat z potworami, elfami i krasnoludami a tak wielu wykopkom przeszkadza to że jakiś aktor może być czarny. Co za ironia.

#wiedzmin #netflix #kultura #4konserwy #neuropa
Pobierz a.....7 - Saga o wiedźminie często porusza problemy rasizmu, są też wątki homoseksual...
źródło: comment_X0xA5amUtjr8mpBNLNFohnM6Wd9ctKP7.jpg
  • 91
@Primusek na elbe w roli Rolanda w mrocznej wieży też nie płakałem ponieważ wiedziałem że to świetny aktor no i w sumie się nie zawiodłem tylko że film był tak źle zrealizowany że dobra gra Elby mu nie pomogła. BTW jeśli Idris Elba zagra Geralta to nie będę płakał.
@dart22: Wielkie Xd, bo ja nie płaczę, ponieważ wiem, że jednym ze współproducentów jest Bagiński i mam nadzieję, że będzie miał na serial znaczący wpływ. I jakbyś przeczytał uważnie, z odrobiną dobrej woli, to co napisałem w tym wpisie jak i we wpisie kilka postów niżej to byś zauważył, że nie chodzi o to, że w ogóle wystąpi czarny aktor tylko o to, że takie losowe wprowadzenie kogoś obcego w tym
na elbe w roli Rolanda w mrocznej wieży też nie płakałem ponieważ wiedziałem że to świetny aktor no i w sumie się nie zawiodłem tylko że film był tak źle zrealizowany że dobra gra Elby mu nie pomogła. BTW jeśli Idris Elba zagra Geralta to nie będę płakał.


@dart22: Jak tak podchodzisz do sprawy to przestaje mieć znaczenie jakiego koloru skóry są mieszkańcy Zerrikani, bo w sumie whatever. Nie ma też
@Asterling Dobre pytanie, sam przywołujesz historię średniowiecznej Europy jakby Wiedźmin miał być adaptacją Pieśni o Rolandzie.
Kto mówił że takie migracje są szybkie? Poza tym gdzie ja wspomniałem o jakichś masowych przypływach imigrantów? Takie wycieczki mogły trwać pokoleniami i to wcale nie musi oznaczać że nagle Północ stała się wielkim Londynem. Po prostu to jest kwestia interpretacji. Gdzie Lauren wspominała o koniecznym wstawieniu masy kolorowych ludzi do serii?
@Primusek jeśli podchodzić do tego tylko pod względem fabularnym to również będę się z tym czół dziwnie niestety nie da się w dzisiejszych czasach robić ogólnoświatowej produkcji nie poprawnej politycznie, ponieważ ból dupy lewactwa może doprowadzić do wstrzymania produkcji, dlatego wolę aby nawet jeden z pierwszoplanowych bohaterów był czarny niż gdyby serial miał w ogóle nie powstać.
@Asterling W tym sęk, że nie pisał, ale też nie wykluczał występowania takich ludzi. Kwestia wyobraźni. To tak jakbym się z tobą kłócił o to, czy Yennefer naprawdę kochała Geralta, czy to tylko zaklęcie.
@MakuZo: Sapkowski też nigdzie nie zaprzeczał że Geralt miał 3 oko w okolicach odbytu a czwarte na lewej piersi. Kwestia wyobraźni.
Wedle twej logiki to wszystko dosłownie można uzasadnić skoro nigdzie nie było wprost napisane że tak nie było XDD
@Asterling gdyby nie gra to tego serialu w ogóle by nie było, Sapkowski w szerokim świecie nie jest tak dobrze rozpoznawalny jak Martin. Tak że ja cieszę się z tego że w ogóle coś jest o Wiedźminach.
@Asterling Jak będą chcieli to i zrobią trójokiego Geralta. Kwestia tego czy spodoba się to widowni. Z resztą kim my jesteśmy żeby oceniać zgodność z oryginałem? Na pokładzie mają Bagińskiego który ma jakiś tam kontakt z Sapkiem i to oni powinni się tym zająć.
@Asterling niby też bym wolał żeby było zgodnie z oryginałem, ale nawet gra o tron nie trzyma się całkiem fabuły książki więc cytując klasyka "jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma" ( ͡º ͜ʖ͡º) Serial ocenię jak obejrzę mam tylko nadzieję że nie zepsują na tyle że po pierwszych odcinkach wystawię 1 na fw.